Karnisze w nowoczesnym domu

Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem ci, kim jesteś. Przestrzeń, w jakiej zwykle przebywasz odzwierciedla coś więcej niż tylko twój sposób bycia, potrafi powiedzieć o twoim życiu dużo więcej, niźli to, jak dużo godzin spędzasz codziennie w domu. Rzecz jasna długo pracujący, niezamężni ludzie w wynajmowanych mieszkankach najczęściej nie zajmują się dekorowaniem wnętrz, czasem nieco sprzątną, ale to wszystko.

Continue Reading →

Poddasze za bardzo się nagrzewa, aż nieprzyjemnie tam przebywać? Sprawdź jak jesteś w stanie to zmienić

Co można wymyślić, aby poddasze za mocno się nie ogrzało? Najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie okna dachowego w rolety albo żaluzje. Żaluzje zmniejszą przenikanie promieni słońca, zaś rolety do okien dachowych całkiem odetną dopływ słońca.

Continue Reading →

Kilka podstawowych informacji w temacie rolet, jakie są ich podstawowe modele i odmiany

Rolety są bardzo popularnym sposobem na wykończenie swoich okien. Podobnie jak żaluzje pozwalają one na ograniczenie ilości światła, które wpada do wnętrza, ale nieco inaczej działają. Żaluzje składają się z dużej ilości cieniutkich pasków, jakie można ustawiać pod różnymi kątami, a tym samym regulować zasłonięcie. Za to w roletach regulacja zasłaniania odbywa się poprzez podnoszenie i opuszczanie taśmy z materiału, tu stopień zaciemnienia zależał będzie od tego, jak nisko zostaną opuszczone.

Continue Reading →

Nowoczesne inteligentne budynki – szyk zjednoczona z funkcjonalnością

Dziś inteligentne budynki cieszą się dużym poparciem oraz z dnia na dzień wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Osoby, które cenią sobie wygodę, luksus i prawdziwy komfort niesłychanie często decydują się tylko na taki inteligentny budynek. Mowa tu nie wyłącznie o firmach, instytucjach bądź przeróżnych przedsiębiorstwach, lecz i o osobach prywatnych, które często decydują się na zbudowanie inteligentnego domu jednorodzinnego.

Continue Reading →

Podstawowe zalety i wady klasycznych rolet, co ciekawego można zamontować w naszych oknach

Jednym z częściej stosowany sposobów na zasłonienie okien są rolety. Mają one sporo zalet, dzięki czemu są coraz chętniej montowanym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Rolety składają się z układu instalowanego w górnej części okiennicy, mechanizmu prowadzącego oraz prowadnic. Na mechanizmie nawijana jest właściwa roleta, to znaczy pasek materiału o odpowiedniej szerokości i długości.

Continue Reading →

Rolety – nowoczesne i subtelne ozdoby okien.

„ Kiedyś znajdę dla nas dom. Z wielkim oknem na świat….” tekst refrenu pieśni zespołu Varius Manx, mogą uszczęśliwić niejednego, kto pragnie o takim osobistym domku. Perspektywa osobistego kąta a także okazja wykorzystania niejednego wnętrza daje bardzo uciechy oraz zadowolenia. Rozmaite katalogi, oferty sklepów z asortymentem do domu, mają na celu pomóc przy doborze mebli, dywanów. Aż ciężko podjąć decyzję, bo wybór jest duży. Nasze oczy napełniają się uciechą, dostrzegając nasz piękny dom „ z wielkim oknem na świat…”

Continue Reading →