1 2 3

0 Comments

W okresie PRL-u, gdy handel obcymi walutami był zabroniony, ludzie musieli dawać sobie jakoś radę. Najczęściej przy udziale osób, które pokątnie sprzedawały i kupowały wszystko, co się tylko chciało.
wodomierz
Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind


Jednak korzystanie z usług takich panów nie w każdym przypadku było bezpieczne, szczególnie jeżeli w grę wchodziła większa gotówka. W wielu przypadkach można było przy takiej transakcji utracić nie tylko wszystkie pieniądze, ale także i zdrowie, zwłaszcza jeśli handlem się zajmowali prawie przestępcy. Jednak zmiany, które dokonały się w latach 90-tych spowodowały, że również w walutowym handlu bardzo dużo się zmieniło. Zamiast stojących w wybranych miejscach osiłków zaczęły się pojawiać zupełnie legalne kantory Wrocław, prowadzone zresztą najczęściej przez osoby, z jakimi i tak wcześniej można się było spotkać.


kantory Wrocław
Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com


Wszechobecny internet wszedł również z impetem na rynek handlu walutami. W zwykłym kantorze różnice między kursem sprzedaży i kupna wynoszą nawet parę procent. Przy niewielkich kwotach może nie będzie to widoczne, lecz w przypadku większych transakcji można już będzie odczuć różnice. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść wymiana walut Wrocław w jednym z coraz liczniejszych kantorów Internetowych.
W nich prowizje są kilkukrotnie mniejsze, bo przeważnie nie przekraczają nawet jednego procenta, poza tym nigdzie nie trzeba daleko jeździć, aby wymienić to co potrzeba. klienci przekonują się coraz częściej się takiej formy wymiany, a przede wszystkim do tego, że wychodzą dużo lepiej na transakcji.