1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

tuning
Autor: Moto "Club4AG" Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, wymuszają na wytwórcach samochodów stosowanie w swoich produktach, specjalnych rozwiązań do walki z nadmiernym skażeniem ekosystemu. Jednym z takich narzędzi jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący seryjnym akcesorium każdego nowoczesnego samochodu z napędem diesla.

Odkryj swoją nową pasję

0 Comments

tuning
Autor: Moto "Club4AG" Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Ulice pełne są nieciekawych samochodów, które nie wyróżniają się niczym szczególnym. Nic więc dziwnego, że nie brakuje fanów motoryzacji, którzy pragną być widoczni w drogowym potoku szarości. Jednym ze sposobów na taki efekt, jest tuning wizualny, czyli modyfikowanie już istniejących i dokładanie nowych elementów karoserii.

Konserwacja opon i innych części Twojego auta

0 Comments

Samochód, wymiana opon
Autor: iStock
Źródło: iStock
Samochód to coś, co należy regularnie pielęgnować, by wyglądał ładnie i zapewniał komfortową eksploatacje. Kierowcy nierzadko za bardzo koncentrują się na wyglądzie, tygodniami myjąc i lakierując swoje pojazdy, nie pamiętają o ważnych kwestiach.
Konieczna dla komfortowej i bezwypadkowej jazdy jest doroczna wymiana opon. Szczególnie zimą, gdy letnie ogumienie się nie sprawdza i łatwo wpaść w poślizg, który może owocować wypadkiem. Zimowe opony (na przykład zimowe opony do volvo) charakteryzują się większą przyczepnością, dlatego da się prowadzić nawet po oblodzonej powierzchni.

0 Comments

Przeprowadzka
Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzka umie dodać nie lada kłopotów. Każdy kto miał za sobą chociażby jedną przeprowadzkę niewątpliwie wie, że wiąże się to z licznymi kłopotami, sporą ilością ofiarowanego czasu, nierzadko przeprowadzce towarzyszą również nerwy i stres. Dodatkowo nie każdy posiada stosowny wóz, w jakim łatwo może przewieźć swoje rzeczy, natomiast kilkukrotna jazda w tę i z powrotem (nie mówiąc już o stałym załadunku oraz rozładunku) niewątpliwie do najprzyjemniejszych nie należy.

0 Comments

metalowe sprężyny
Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie zdecydowanie więcej osób samodzielnie dokonuje przeróżnych reperacji w swoim domu. Są niewątpliwie i tacy, którzy wolą zatrudnić doświadczoną firmę, która naprawi wszystkie uszkodzenia.Elementem, który wyjątkowo często jest wymieniany w wielu urządzeniach są sprężyny, jakie po określonym czasie się zużywają. Na ogół są one podmieniane w czterokołowcach, albowiem pracują one bez względu na to czy pojazd jest w ruchu czy stoi.

0 Comments

opony
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy działający teraz na rynku producenci opon do rozmaitych samochodów, także terenowych, nieustannie szkolą się w zakresie nowości. Jedynie w ten sposób możemy podnosić swe kwalifikacje, które pozwalają im na tworzenie znacznie trwalszych opon. Najlepiej przygotowane też do użytkowania podczas trudnych warunków zewnętrznych opony zimowe Pirelli są polecane przez specjalistów.

0 Comments

auto
Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Osobówki, które stoją w naszych garażach albo po prostu pod oknem zazwyczaj są niemiłosiernie zakurzone, ponieważ w ciągu miesiąca posiadacz dwuśladu nie ma czasu, aby nawet niestarannie umyć maskę. Na zły stan karoserii wpływają również niekorzystne warunki pogodowe, np. grad czy promienie słoneczne w upalny dzień, jak i jej niewłaściwe mycie. Zwłaszcza panowie po sześćdziesiątce źle obchodzą się z własnym fiatem, bo w ogóle nie chodzą do sklepów z akcesoriami motoryzacyjnymi i niekiedy myją swój dziesięcioletni wóz chropowatymi ściereczkami, a w rezultacie takiego czyszczenia lakier jest lekko porysowany, co bardzo łatwo zauważyć w czasie słonecznej pogody.

0 Comments

folia
Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Gdy skonstruowano pierwszy samochód, świat wiedział, iż nastąpiła ogromna zmiana, iż ta maszyna zawładnie umysłami. W obecnych czasach świat motoryzacji jest ogromny, niezwykle dochodowy i nieustannie rośnie w siłę. Auta są modernizowane, a także tworzone w nowych wersjach. Świat pędzi do przodu, a wraz z nim motoryzacyjne pragnienia.

0 Comments

samochód
Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo dużo osób ma prawo jazdy. Dlaczego? Poruszanie się samochodem jest komfortowym rozwiązaniem, jako że umożliwia błyskawiczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest duża ilość samochodów na polskich ulicach. Kurs prawa jazdy to wielkie wyzwanie, gdyż trzeba opanować podstawy teoretyczne oraz odbyć kurs praktyczny, jaki naucza określonych umiejętności, między innymi reagowania podczas zagrażających sytuacji. O czym trzeba pamiętać zaczynając kursy prawa jazdy? Jakie kwestie należy mieć przede wszystkim na względzie dla własnego bezpieczeństwa?

0 Comments

jazda samochodem
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na pewno wielu z nas przymierza się do zaczęcia kursu na prawo jazdy, jednak nie wie jak zacząć. Nauka nowej umiejętności na początku bywa trudna, dlatego musimy najpierw przygotować się do niej teoretycznie. Niektórym osobom wydaje się, iż teoria nie jest aż tak ważna jak praktyka. W przypadku jazdy samochodem, która opatrzona jest licznymi regułami i kodeksem, musimy koniecznie znać jazdę samochodem w zakresie teoretycznym.