1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

tuning
Autor: Moto "Club4AG" Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Restrykcyjne rozporządzenia odnoszące się do ekologii, wymuszają na producentach samochodów używanie w swoich produktach, specjalistycznych narzędzi do pojedynku z nadmiernym zanieczyszczeniem natury. Jednym z takich instrumentów jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący seryjnym wyposażeniem każdego nowoczesnego samochodu z napędem diesla.

Odkryj swoją nową pasję

0 Comments

tuning
Autor: Moto "Club4AG" Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Ulice pełne są nudnych samochodów, które nie zwracają na siebie naszej uwagi. Nic więc dziwnego, że nie brakuje miłośników motoryzacji, którzy chcą być widoczni w drogowym potoku szarości. Jednym ze sposobów na taki efekt, jest tuning wizualny, czyli wyposażenie samochodu w nieprzewidziane przez producenta akcesoria i dodatki.

Konserwacja opon i innych części Twojego auta

0 Comments

Samochód, wymiana opon
Autor: iStock
Źródło: iStock
Samochód to coś, co należy często pielęgnować, by cieszył oko i gwarantował bezproblemową jazdę. Kierowcy często za silnie skupiają się na estetyce, godzinami szorując i lakierując swoje samochody, nie pamiętają o istotnych kwestiach.
Konieczna dla bezproblemowej i bezkolizyjnej jazdy jest regularna zmiana ogumienia. Zwłaszcza w porze zimowej, kiedy letnie opony nie zdają egzaminu i można wpaść w poślizg, który może owocować wypadkiem. Odpowiednie na zimę opony (np. zimowe opony do volvo) charakteryzują się dużą przyczepnością, dzięki czemu da się prowadzić nawet po oblodzonej powierzchni.

0 Comments

Przeprowadzka
Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzka umie przysporzyć nie lada kłopotów. Każdy kto miał za sobą choćby jedną przeprowadzkę naturalnie wie, że wiąże się to z sporymi problemami, wielką ilością ofiarowanego czasu, nierzadko przeprowadzce towarzyszą również nerwy oraz stres. Co więcej nie każdy posiada odpowiedni wóz, w którym bez trudności zdoła przewieźć swoje rzeczy, a kilkukrotna jazda w tę i z powrotem (nie mówiąc już o stałym załadunku i rozładunku) na pewno do najprzyjemniejszych nie przynależy.

0 Comments

metalowe sprężyny
Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie zdecydowanie więcej osób samodzielnie dokonuje przeróżnych reperacji w swoim domu. Są niewątpliwie i tacy, którzy wolą zatrudnić doświadczoną firmę, która naprawi wszystkie uszkodzenia.Elementem, który wyjątkowo często jest wymieniany w wielu urządzeniach są sprężyny, jakie po określonym czasie się zużywają. Na ogół są one podmieniane w czterokołowcach, albowiem pracują one bez względu na to czy pojazd jest w ruchu czy stoi.

0 Comments

opony
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy funkcjonujący aktualnie na rynku producenci opon do różnych samochodów, także terenowych, nieustannie szkolą się w zakresie nowości. Jedynie w ten sposób mogą podnosić swe kwalifikacje, jakie pozwalają im na przygotowywanie jeszcze trwalszych opon. Najlepiej przygotowane też do użytkowania w czasie trudnych warunków zewnętrznych opony zimowe Pirelli są polecane przez fachowców.

0 Comments

auto
Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Auta, które stoją w naszych garażach albo po prostu pod blokiem najczęściej są niemiłosiernie brudne, bo w ciągu miesiąca właściciel czterosuwu nie ma czasu, żeby nawet powierzchownie umyć maskę. Na opłakany stan karoserii wpływają również niekorzystne warunki atmosferyczne, np. śnieg czy promienie słońca w skwarny dzień, jak i jej nieodpowiednie czyszczenie. Zwłaszcza panowie po siedemdziesiątce źle obchodzą się z własnym pojazdem, bo w ogóle nie chodzą do sklepów motoryzacyjnych i czasem myją swój dziesięcioletni wóz ostrymi ściereczkami, a w efekcie takiego mycia lakier jest lekko uszkodzony, co niezwykle łatwo dostrzec w czasie pięknej pogody.

0 Comments

folia
Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Gdy skonstruowano pierwowzór samochodu, świat wiedział, że nastąpiła ogromna zmiana, że ta maszyna zawładnie ludzkimi duszami. W tej chwili świat motoryzacji jest ogromny, bardzo dochodowy i nadal się rozwija. Samochody są ulepszane, a także konstruowane w futurystycznych wersjach. Świat pędzi do przodu, a wraz z nim motoryzacyjne pragnienia.

0 Comments

samochód
Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo dużo osób ma prawo jazdy. Dlaczego? Poruszanie się samochodem jest komfortowym rozwiązaniem, jako że umożliwia błyskawiczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest duża ilość samochodów na polskich ulicach. Kurs prawa jazdy to wielkie wyzwanie, gdyż trzeba opanować podstawy teoretyczne oraz odbyć kurs praktyczny, jaki naucza określonych umiejętności, między innymi reagowania podczas zagrażających sytuacji. O czym trzeba pamiętać zaczynając kursy prawa jazdy? Jakie kwestie należy mieć przede wszystkim na względzie dla własnego bezpieczeństwa?

0 Comments

jazda samochodem
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na pewno wielu z nas przymierza się do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy, jednak nie wie od czego zacząć. Nauka jazdy samochodem na początku bywa trudna, dlatego musimy najpierw przygotować się do niej od strony teoretycznej. Niektórym osobom wydaje się, że teoria nie jest aż tak istotna jak praktyka. W przypadku jazdy samochodem, która opatrzona jest wieloma regułami oraz kodeksem, należy koniecznie znać jazdę samochodem od strony teoretycznej.