1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

pompa
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Aby fundamentowe ławy mogły spełniać swe zadanie w postaci usztywnienia nośnej konstrukcji budynku i przenoszenia obciążenia do gleby, powinny zostać stosownie zezbrojone stalowymi prętami. Fundament jedynie z betonu, dobrze nie będzie spełniać swych funkcji.

Różne strony metali - dawniej i dziś

0 Comments

stalowe pręty
Autor: Dāvis Mosāns
Źródło: http://www.flickr.com
Początki historii wykorzystywania metalu przez ludzkość określa się na rok 3400 p.n.e, przy której wkroczyliśmy erę brązu. Poprzednia era kamienia charakteryzowała się jak sama nazwa wskazuje używaniem nieskomplikowanych narzędzi z kamienia.

0 Comments

blacha
Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com
Blachy stalowe powlekane są użytkowane w wielu branżach, ich obfitą zaletą jest wielka trwałość, wytrzymałość oraz niska, dogodna cena. Szczególnie są one użytkowane jako pokrycia dachowe, chociaż rzecz jasna nie jest to jedyne ich zastosowanie. Blacha stalowa zdoła być pokryta kilkoma warstwami powłok antykorozyjnych, co wpływa na jeszcze większą obronę przed korozją. Ważny jest typ ostatniej warstwy, bowiem to właśnie od niej zależy odporność na różnorodne uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałość blachy.

Jak urządzić warsztat?

0 Comments

stoły montażowe
Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
W naszych domach od zawsze goszczą różne przyrządy: wiertarki, młotki, , libelle, . Wyliczanie ich mogłoby zająć nam mnóstwo czasu.

0 Comments

buty
Autor: David Simmonds
Źródło: http://www.flickr.com
Złota rączka, to nazwanie osoby, jaka jest w stanie wykonać w domu prawie wszystko. Kogo najczęściej wzywamy do przybicia gwoździa, przykręcania półki czy też zmiany dętki w rowerze? Naturalnie tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, który naprawi wszystko co według nas jest do wyrzucenia.

0 Comments

blacha falista
Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Zważywszy na wszechobecność metalowych urządzeń w naszym życiu niemal ciężko wyobrazić sobie bez nich zwyczajne funkcjonowanie. Chociaż na bazie metalu wyprodukowanych jest wiele otaczających nas rzeczy sporo cały czas zadaje sobie pytanie, czy surowiec ten faktycznie gwarantuje nam doskonałą wytrzymałość, szczególnie] w przypadku urządzeń które są narażone na czynniki biologiczne lub mechaniczne.

0 Comments

siłownik
Autor: tweakie.cnc
Źródło: http://www.flickr.com
Wydaje się, że komputery opanowały naszą rzeczywistość. Powszechnie używamy komórek, które nie są niczym innym jak tylko bardzo małymi komputerami. Wynaleziono nawet drukarki, jakie tworzą trójwymiarowe przedmioty. Powszechnie wykorzystywane one są w medycynie. Już nawet budzik nie jest dziś narzędziem mechanicznym zbudowanym z układu sprężyn oraz kół zębatych, tylko funkcją smartfona lub radia.

0 Comments

Biżuteria u jubilera
Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com
Biżuteria, analogicznie, jak ubrania czy buty, także poddaje się reżimowi mody. Trendy przemijają niesamowicie szybko. Podobnie jak przemija wzięcie materiałów, modeli lub faktur, tak każde tworzywo po jakimś czasie traci swoich entuzjastów.

0 Comments

fabryka-śrut-techniczny-obrazek
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej Panów zleca kwestie remontowe w swoim domu specjalistycznym firmom. W jakich miejscach wyginęli mężczyźni, którzy potrafili pomalować sufit albo naprawić zlew w łazience? Takowi także występują, ale tworzą na chwilą obecną niszę w społeczeństwie.

0 Comments

góry izerskie
Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl
Każdy z nas niezaprzeczalnie nie raz miał sytuację w życiu, gdy potrzebował przyrząd, którego nawet nie potrafił nazwać. Często się przydarza, iż lansujemy sobie w głowie coś czego zdaje nam się, iż nie ma.