1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

pompa
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Aby fundamentowe ławy były w stanie spełniać swoje zadanie w formie usztywnienia nośnej konstrukcji domu i przenoszenia wysilenia do gleby, powinny być stosownie zezbrojone stalowymi prętami. Fundament jedynie betonowy, prawidłowo nie będzie spełniać swych funkcji.

Różne strony metali - dawniej i dziś

0 Comments

stalowe pręty
Autor: Dāvis Mosāns
Źródło: http://www.flickr.com
Początek drogi do wykorzystywania metalu przez ludzi datuje się na rok 3400 przed naszą erą, rozpoczynający erę brązu. Poprzedzająca ją era kamienia cechowała się jak sama nazwa podpowiada wykorzystywaniem prostych narzędzi z kamienia.

0 Comments

blacha
Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com
Blachy stalowe powlekane są używane w wielu branżach, ich sporą zaletą jest szeroka trwałość, wytrzymałość oraz niska, dogodna cena. Szczególnie są one użytkowane jako pokrycia dachowe, choć rzecz jasna nie jest to jedyne ich zastosowanie. Blacha stalowa może być pokryta nawet kilkunastoma warstwami powłok antykorozyjnych, co wpływa na jeszcze większą obronę przed korozją. Ważny jest typ ostatniej warstwy, gdyż to właśnie od niej zależy odporność na przeróżne uszkodzenia mechaniczne i trwałość blachy.

Jak urządzić warsztat?

0 Comments

stoły montażowe
Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
W naszych rezydencjach od zawsze goszczą wielorakie przyrządy: wkrętarki, młoty, piły, poziomice, . Wyliczanie ich wszystkich mogłoby zająć nam dużo czasu.

0 Comments

buty
Autor: David Simmonds
Źródło: http://www.flickr.com
Złota rączka, to miano osoby, która umie zrobić w domu najprawdopodobniej wszystko. Kogo na ogół wzywamy do przybicia gwoździa, przykręcania szafki czy też wymiany dętki w rowerze? Oczywiście tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, który naprawi wszystko co według nas jest do wyrzucenia.

0 Comments

blacha falista
Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Zważywszy na wszechobecność metalowych przedmiotów w naszym otoczeniu wręcz ciężko wyobrazić sobie bez nich zwyczajne funkcjonowanie. Choć na bazie metalu wykonanych jest wiele otaczających nas rzeczy wiele osób cały czas zadaje sobie pytanie, czy na pewno surowiec ten faktycznie zapewnia nam niesamowitą wytrzymałość, w szczególności] w wypadku urządzeń narażonych na czynniki zewnętrzne.

0 Comments

siłownik
Autor: tweakie.cnc
Źródło: http://www.flickr.com
Zdaje się, że komputery opanowały nasz świat. Powszechnie używamy komórek, jakie nie są niczym innym jak tylko niezwykle malutkimi komputerkami. Wynaleziono nawet drukarki, które "drukują" trójwymiarowe obiekty. Powszechnie wykorzystywane one są w medycynie. Nawet budzik nie jest dziś urządzeniem mechanicznym stworzonym z układu sprężyn i trybików, tylko funkcją telefonu bądź radioodbiornika.

0 Comments

Biżuteria u jubilera
Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com
Biżuteria, analogicznie, jak ubrania czy buty, także podporządkowuje się dyktaturze mody. Trendy przemijają niesłychanie szybko. Podobnie jak mija wzięcie materiałów, wzorów lub faktur, tak każde tworzywo prędzej czy później traci swoich zwolenników.

0 Comments

fabryka-śrut-techniczny-obrazek
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu Panów powierza kwestie wykończeniowe w swym mieszkaniu specjalistycznym firmom. W jakich miejscach są Panowie, jacy potrafili położyć gładź na ściany albo przykręcić zlew w łazience? Takowi również występują, lecz prezentują aktualnie niszę społeczną.

0 Comments

góry izerskie
Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl
Każdy człowiek z całą pewnością nie raz miał sytuację w życiu, gdy potrzebował przyrząd, którego nawet nie potrafił nazwać. Nagminnie się przydarza, iż wyobrażamy sobie w głowie coś czego zdaje nam się, że nie ma.