W jaki sposób obrabiać metale? Najskuteczniejszym sposobem jest wycinanie ich łukiem plazmowym

Stal całkiem sporo różnego rodzaju modyfikacji, gdyż jest bardzo przydatnym złożem. Jest ona tworzona jako stop żelaza z węglem i jest przetwarzana bardzo różnorodnie. Jest przydatna w licznych dziedzinach, nie tylko technologicznych. I tak na przykład na budowach jest używana jako produkt konstruktywny.

Continue Reading →

Stal i blachy trudnościeralne na budowie

Budowanie to inwestycja, która wpędza w olbrzymie koszta. Więc poszukujemy sposobów, aby w jakiś sposób je zminimalizować. Jeśli tylko w dobrym kierunku pomyślimy, sposób na zmniejszenie kosztów jesteśmy w stanie odnaleźć wszędzie. Jednak nie chodzi jedynie o to, aby było tanio. Najważniejsza w budownictwie jest niepodważalnie jakość.

Continue Reading →

Wytrzymałość to ich pierwsza cecha.

Czyli o tym, z jakiej stali robi się dziś maszyny do trudnych zastosowań przemysłowych.

Założę się, że niejeden z nas śledził z pasją program ekstremalne maszyny na kanale discovery. Jeżeli jednak nie pamiętacie tej, bądź co bądź leciwej już serii, pozwolę sobie na szybkie przypomnienie.

Continue Reading →

Stalowe elementy o przeróżnym przeznaczeniu

Każdy marzy o domu ponadprzeciętnym i fascynującym. Wobec tego, że każdy chce się wyróżniać i przykuwać uwagę. Budynek wolnostojący można wybudować z przeróżnych elementów i artykułów, w współczesnych czasach wybór jest nieograniczony. Niezmiernieczęsto w budownictwie wykorzystuje się stal, w postaci blachy. Istnieje dużo producentów takiej stali, ale jedno jest pewne, stal Domex nie ma sobie równych.

Continue Reading →

Jakie rzeczy wytwarzamy z wytrzymałej blachy

Czyli o tym, z jakiego rodzaju blachy robi się w dzisiejszych czasach urządzenia do trudnych zastosowań przemysłowych.

Założę się, że niejeden z nas śledził z pasją program ekstremalne maszyny na discovery Channel. Jeżeli jednak nie pamiętacie tej, bądź co bądź leciwej już serii, pozwolę sobie na krótkie przypomnienie.

Continue Reading →

Zastosowanie lasera w produkcji, czyli estetyczne cięcie kawałków blach

Wycinanie blach stalowych sposobem laserowym to jeden z innowacyjnych procesów wykrajania, który na trwale zadamawia się w coraz większej liczbie zakładów przemysłowych. Na drugi plan schodzą gabaryty stalowych blach, które przeznaczane są do fabrycznego cięcia.

Continue Reading →

Precyzyjne cięcia różnorakimi technikami, używane są przy różnego rodzaju materiałach.

Wykrawanie, jest to cykl rozdzielania materiału w całym rozmiarze, według oznaczonej konkretnej prostej, zazwyczaj prostopadle do obszaru ciętego przedmiotu. Współczesne sposoby przycinania materiału to: cięcie plazmowe, laserowe, wodne. Sposoby te zastosowano celem umożliwienia wycinania stali wytrzymałych na rdzewienie oraz metali nieżelaznych.

Continue Reading →

Dlaczego przydomowe ścieżki opłaca się wyłożyć dobrą jakościowo kostką brukową, jak również dlaczego tę kostkę należy starannie zaimpregnować

Dbałość o estetyczny wygląd sąsiedztwa domu bywa dziś wśród Polaków ogromna. Gdy jedni samodzielnie projektują przestrzeń ogrodu, to pozostali powierzają opracowanie projektu architektom. Z kolei tak jedni, jak i drudzy muszą zadecydować, czym wyłożą przydomowe ścieżki czy podjazdy.

Continue Reading →

Gięcie stali jest realne także na terenie huty

Bardzo często wykorzystujemy z materiałów tworzonych ze stali, są to różnego typu krzesła, szafki na ubrania, szafy na narzędzia, ale też zjawiają się takie produkty, gdzie stosowana okazuje się blacha trudnościeralna, a okazują się to głównie elementy do koparek, kruszarek oraz spycharek, a więc sprzętów, gdzie części stalowe muszą być niesamowicie wytrzymałe.

Continue Reading →

Producent Hardox dostrzegalnie doceniana na tle konkurencji

Patrząc na to, jak na rynku wygląda sprzedaż wyrobów hutniczych można zauważyć zwiększające się zainteresowanie wśród firm na materiały tego rodzaju. Szczególnie rozmaite blachy, używane przez firmy, często najważniejsze w branży, potrzebne są do produkcji sprzętów i urządzeń, które opierają się na najnowocześniejszych technikach. Najbardziej wziętym materiałem pochodzenia hutniczego jest stal, dlatego centrum serwisu stali stara się nadal sprostać wytycznym swoich klientów, by ciągle byli zadowoleni ze współpracy. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Continue Reading →

Armani Code dla Niej to idealny podarunek dla każdej damy, jaka docenia klasę oraz styl

Nabywanie prezentu dla bliskiej osoby nie jest pod żadnym pozorem takie łatwe jak mogłoby się zdawać. Jeśli nadchodzi moment, kiedy to musimy po raz pierwszy wymyślić jakąś niespodziankę dla partnera to zdaje nam się, że w późniejszym czasie będzie coraz prościej, skoro bliżej poznamy drugą osobę.

Continue Reading →