Kupujmy herbatę do kupienia na wagę!

Dla wielu osób herbata to po prostu torebka do ekspresowego zaparzenia. Jednak rzeczywistość wygląda tak, że herbaty to o wiele więcej aniżeli to, co można dostrzec na sklepowych półkach. Musimy jedynie się rozejrzeć. Najlepiej wyszukać herbaciarnię albo sklep online i tam zacząć wybierać herbaty. W takich miejscach, tj. w herbaciarniach, jak również w sklepach internetowych można dostać herbata na wagę.

Continue Reading →

Typy herbaty, która dodaje nam werwy

Napój ów jest odpowiednikiem herbaty bądź kawy, jakie są nagminnie popijane w naszej szerokości geograficznej. Herbata yerba mate nazywana jest też herbatą paragwajską. Jednakże również w innych krajach osiąga coraz to większą renomę. Napar ten robiony jest z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Ma specyficzny smak, który dla wielu jest rarytasem.

Continue Reading →

Krótka charakterystyka oraz historia kawy, jej znaczenie dla milionów osób, które codziennie ją piją

Kawa oprócz herbaty zaliczana jest do najbardziej popularnych napojów na świecie – codziennie ludzie piją setki tysięcy litrów espresso, cappuccino czy caffe latte. Aby tę wielką ilość filiżanek przygotować będzie także potrzebna spora ilość kawy do zaparzania, która wcześniej musiała wyrosnąć, zostać pozbierana, wypalana i na koniec dobrze zmielona przed zalaniem wodą.

Continue Reading →

Kupowanie herbaty przez internet – czy to mądre i opłacalne?

Dzisiaj coraz więcej ludzi zaczyna doceniać naprawdę wysokiej jakości herbaty. Wprawdzie jeszcze jakiś czas temu przeżyliśmy wielkie zachłyśnięcie się dobrej jakości kawą przywożoną zza granicy, jednakże ten etap mamy teraz za sobą – zdecydowanie bardziej zaczynamy doceniać dobrych gatunków herbat.

Continue Reading →