Kupujmy herbatę do kupienia na wagę!

Dla różnych ludzi herbata to po prostu torebka do ekspresowego zaparzenia. Ale prawda jest taka, że herbaty to coś więcej aniżeli to, co można zauważyć półkach w supermarkecie. Wystarczy tylko się porozglądać. Musimy znaleźć herbaciarnię albo sklep internetowy i tam zacząć kupować herbaty. W tego typu miejscach, tj. w herbaciarniach, jak też w sklepach w sieci można kupić herbata na wagę.

Continue Reading →

Typy herbaty, która dodaje nam werwy

Napój ów jest odpowiednikiem herbaty bądź kawy, jakie są nagminnie popijane w naszej szerokości geograficznej. Herbata yerba mate nazywana jest też herbatą paragwajską. Jednakże również w innych krajach osiąga coraz to większą renomę. Napar ten robiony jest z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Ma specyficzny smak, który dla wielu jest rarytasem.

Continue Reading →

Krótka charakterystyka oraz historia kawy, jej znaczenie dla milionów osób, które codziennie ją piją

Kawa oprócz herbaty zaliczana jest do najbardziej popularnych napojów na świecie – codziennie ludzie piją setki tysięcy litrów espresso, cappuccino czy caffe latte. Aby tę wielką ilość filiżanek przygotować będzie także potrzebna spora ilość kawy do zaparzania, która wcześniej musiała wyrosnąć, zostać pozbierana, wypalana i na koniec dobrze zmielona przed zalaniem wodą.

Continue Reading →

Kupowanie herbaty przez internet – czy to mądre i opłacalne?

Dzisiaj coraz więcej ludzi zaczyna doceniać naprawdę wysokiej jakości herbaty. Wprawdzie jeszcze jakiś czas temu przeżyliśmy wielkie zachłyśnięcie się dobrej jakości kawą przywożoną zza granicy, jednakże ten etap mamy teraz za sobą – zdecydowanie bardziej zaczynamy doceniać dobrych gatunków herbat.

Continue Reading →