Czy rolety odgrywają współcześnie ważną rolę w wystroju naszego domu?

Duża część z nas doskonale wie, że przebywanie w pomieszczeniach, które są szare i nudne bez wątpienia nie wpływa odpowiednio na nasz nastrój. W związku z takim stanem spraw stosujemy w dniu dzisiejszym rozliczne sztuczki, dzięki którym nasze miejsce zamieszkania może zyskać wiele na swojej atrakcyjności. Elementarną czynnością, która przeważnie przychodzi nam na myśl w takich momentach to zrealizowanie dużego remontu oraz przemalowanie ścian. Takie rozwiązanie oczywiście jest jak w najwyższym stopniu działające, niemniej tymczasem wymaga od nas wygospodarowania obiektywnie dużej ilości czasu na uskutecznienie wszystkich prac oraz oddania znacznych nakładów pieniężnych, połączonych z nabytkiem farby czyli przyrządów do malowania.

Continue Reading →

Fotorolety to świetny plan na niestandardowe dekoracje

Kiedy zdecydujemy się na zamontowanie w naszych oknach rolet, to najczęściej chcemy osłonić się przed światłem zewnętrznym, tak aby nas nie oślepiało, jeżeli za oknem będzie wspaniała aura. Innym powodem dla którego zdecydujemy się zainstalować w oknach rolety, będzie to, że pragniemy czuć się komfortowo, jeśli wieczorem włączymy światło, ponieważ nie pragniemy, żeby ktoś obcy, kto mieści się na dworze mógł obserwować co zrobimy oraz co mamy w mieszkaniu.

Continue Reading →

Fotorolety w aranżacji wnętrz domu

Dekoracje do domów i mieszkań to coś, w czym dużo firm się specjalizuje. Dobrze przygotowane rozwiązania w zakresie osłon na okna są przede wszystkim niesamowicie różnorodne. Niemałym zaciekawieniem cieszą się szczególnie wyszukane projekty obejmujące rolety okienne z drukowaną fotografią. Dzięki temu możemy w każdym pomieszczeniu stworzyć doskonały klimat, który na długi czas pozostanie w pamięci odwiedzających gości.

Continue Reading →

Ponadczasowa aranżacja pomieszczeń

Obecnie bez problemu można sobie zamówić nalepki na laptopa ze wzorem jaki tylko nam się zamarzy, może to być widok miasta, geometryczny wzór, czy fotografia dziewczyny. Podobnie jest z naszymi ścianami, które przyozdobić możemy na przykład drzewem genealogicznym lub widokiem na XIX – wieczną ulicę Warszawy. Oczywiście stosując takie dekoracyjne zabiegi należy zachować umiar, by nie przedawkować. Pomieszczenie w którym mieszkamy ma być miejscem wypoczynku, nie może zatem być nadmiernie krzykliwie ozdabiane bo nie odpoczniemy.

Continue Reading →

Rolety w dekoracji okienek – czyli, fotorolety, kontra rolety przeznaczone dla dzieciaków

Pragniesz urozmaicić pokój twojego własnego dziecka? Zamów dla niego roletę wraz z jakiegoś typu narysowanym stworkiem albo scenką z jego ulubionej bajki! A być może samemu pragniesz w jakiegoś typu sposób uatrakcyjnić swój pokój w czasie ukazania się ciemności za oknem? Fotoroleta bywa odpowiedzią dla Ciebie!
Pokoik Twojego dzieciaczka jak sam wiesz powinien być wielokolorowy oraz nasłoneczniony, aby stymulować jego mózg i chęć poznawania.

Continue Reading →

Rolety w oknach – co posiadają w swojej ofercie producenci?

Pragnąc ochronić wnętrze swojego mieszkania przed wzrokiem natarczywych sąsiadów lub przechodniów, umieszczamy w oknach zasłony, montujemy w nich żaluzje lub rolety. Obecnie w sprzedaży pojawiły się fotorolety. To świetne alternatywa dla tradycyjnych żaluzji i rolet. Doskonałą ozdobą każdego wnętrza mogą stać się rolety drukowane. Rolety drukowane są nowym rodzajem rolet wykonanych z materiału. Obraz, który zostaje nadrukowany na rolecie zasłoni brzydki widok za naszym oknem, ale też osłoni wnętrze przed wścibskim wzrokiem przechodniów lub sąsiadów.

Continue Reading →

Rolety a rewelacyjny wystrój wnętrza mieszkania czy domu

Przeszkadza ci światło, jakie wpada przez okno każdego poranka i nie możesz przez nie spać? Choć słońce jest przyjemne i uwielbiasz, gdy ogrzewa twoje ciało, to raczej nie przepadasz za nim o szóstej rano, kiedy chciałbyś jeszcze chwilę pospać, zwłaszcza w weekend. Promienie słoneczne mogą też kompletnie przeszkodzić w oglądaniu telewizora, gdyż nie możemy cieszyć się emitowaniem ulubionego serialu albo obejrzeniem nowych receptur kulinarnych w naszym ulubionym programie śniadaniowym. Świetnym rozwiązaniem mogą być rolety, jakie poza swoją przydatnością oferują także walory estetyczne, jeśli tylko dopasujemy je do aranżacji przestrzeni naszego domu. W jaki sposób to zrobić?

Continue Reading →

Dzisiejsze oraz szykowne rolety w dekoracji okien

Fotorolety sprawują ważną funkcję w każdej aranżacji domu bądź mieszkania. Są one przede wszystkim ogromnie przydatne, gdyż spełniają niejedną ważką rolę. Między innymi idealnie chronią przed promieniami słonecznymi, wobec tego są wspaniałe do zaciemnienia pomieszczeń. Poza tym rolety dostarczają również więcej intymności i chronią przed spojrzeniami innych osób, na przykład sąsiadów czy też ludzi przechodzących ulicą. Dzięki temu możesz czuć się w swoim domu pewnie oraz swobodnie.

Continue Reading →

Podstawowe zalety i wady klasycznych rolet, co ciekawego można zamontować w naszych oknach

Jednym z częściej stosowany sposobów na zasłonienie okien są rolety. Mają one sporo zalet, dzięki czemu są coraz chętniej montowanym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Rolety składają się z układu instalowanego w górnej części okiennicy, mechanizmu prowadzącego oraz prowadnic. Na mechanizmie nawijana jest właściwa roleta, to znaczy pasek materiału o odpowiedniej szerokości i długości.

Continue Reading →

Jakiego typu zakupy możemy współcześnie robić zdalnie?

Aktualnie coraz to więcej osób robi sprawunki przez internet, jest to podyktowane wielką wygodą, nierzadko także okolicznościami ekonomicznymi, a również coraz to bardziej powszechnym dostępem do sieci (blisko 7o% użytkowników sieci korzysta z dostępu do internetu każdego dnia czy nieomal codziennie, 19% buszuje po sieci internetowej kilka razy w tygodniu, ponad 90% użytkowników korzysta z sieci we własnym domu).

Continue Reading →

Nowoczesne pomysły na ozdobienie okien

Niekiedy każdy z nas pragnie wprowadzić zmiany w mieszkaniu. Dokonujemy remontów, zmieniamy kolor ściany, albo chociażby przemeblowujemy pokój. Jednak nie trzeba planować tak dużych fizycznych i finansowych przedsięwzięć, wystarczą czasem drobne sprawunki. Najlepszym pomysłem jest zmiana dekoracji okien. Awangardowe zasłony, wielobarwne rolety, firany makarony – wszystko to aby odświeżyć każde z twoich pomieszczeń.

Continue Reading →

Kilka podstawowych informacji w temacie rolet, jakie są ich podstawowe modele i odmiany

Rolety to bardzo popularny sposób na wykończenie swoich okien. Analogicznie jak żaluzje będą pozwalać na regulowanie ilości światła, które wpada do pomieszczenia, lecz nieco inaczej działają. Żaluzje składają się z dużej ilości cienkich listewek, które można ustawiać pod różnymi kątami, a co za tym idzie regulować zasłonięcie. Za to w roletach regulacja zasłaniania będzie się odbywać poprzez podnoszenie i opuszczanie materiałowej taśmy, tu stopień zaciemnienia zależał będzie od tego, jak nisko zostaną opuszczone.

Continue Reading →