Regularne spacery, wizyty u weterynarza, szczepienia i wiele innych zabiegów to chleb powszechny dla wszystkich posiadaczy zwierzątek

Nasze pupile to towarzysze dnia codziennego. Obudzeni mruczeniem kota możemy z radością rozpocząć dzień, a polizani po twarzy przez psiaka na pewno zaśmiejemy się i zapragniemy go przytulić. Zwierzaki to istotki, które w wielu sytuacjach nam towarzyszą, stąd też należy o nich pamiętać i poświęcać im wiele uwagi co dzień. Chodzi o to, żeby mieć spokojne sumienie.

Continue Reading →

Jak wybierać odpowiednią karmę dla swoich domowych pupili, by mieć pewność, że dostarcza się im wszystkich niezbędnych składników?

Współcześnie, osoby, które trzymają w domu psy, koty bądź inne domowe zwierzęta, chcą zagwarantować im wszystko, co wymagane jest im do życia. Minęły czasy, kiedy psy były karmione resztkami ze stołu i sporo osób nie przejmowało się ich prawidłowym żywieniem. Znakomicie zbilansowana dieta zwierzęcia ma tak samo istotny wpływ na jego zdrowie, jak żywienie człowieka, w związku z tym wskazane jest wybieranie wysokiej jakości karm. Którymi kwestiami należy się w tym przypadku kierować?

Continue Reading →

Nim weźmiesz do domu pupila… Zobacz co jest niezbędne

Na temat posiadania własnego psa lub kota myśli mnóstwo dzieci. Rodzice często ulegają tym prośbom. Zanim mimo wszystko w naszym domu zagości kot albo pies warto się do tego przygotować. Tak samo kotek, jak i pies potrzebują w domu kilku niezastąpionych przedmiotów. Zwierzęta te będą potrzebowały pojemników na jedzenie oraz wodę, wymagane jest także miejsce do spania. Dla pieska musimy kupić również smycz. Kot wymaga ponadto również kuwety oraz żwirku. W sklepach zoologicznych jest niezwykle bogaty wybór różnych rodzajów żwirku.

Continue Reading →