Parę słów historii na temat jednego z liderów segmentu automatyki przemysłowej, czyli niemieckiego koncernu Turck.

Zaawansowany przemysł bardzo dynamicznie się rozwijał przez ostatnie kilkadziesiąt lat, dużo firm które startowały w połowie ubiegłego wieku mają dzisiaj niezwykle stabilną pozycję na rynku. Rzecz jasna nie wszystkim się udało, bo tak samo dużo jeżeli nie jeszcze więcej biznesów w międzyczasie zakończyło działalność, niestety błędy w zarządzaniu czy niewłaściwe decyzje sprawiały, że trzeba było kończyć biznes. Na pewno do firm, jakim udało się w doskonałym stanie przetrwać wszystkie zmiany na rynkach, zaliczyć można Truck Gmbh, będącego światowym liderem w segmencie przemysłowej automatyki.

Continue Reading →

Węże przemysłowe – kluczowy element instalacji

Połączenia elastyczne pełnią w armaturach rozmaite funkcje: podłączanie kinetycznych pojemników transportowych, umożliwienie realizowania określonych działań przez maszyny jak też przyrządy przy jednoczesnym ciągłym odprowadzaniu medium czy separacja od wibracji bądź naprężeń pochodzących od pracujących urządzeń a także mnóstwo innych charakterystycznych zadań.

Continue Reading →

W zabezpieczaniu wielorakiego typu zbiorników najlepiej zdaje egzamin polimocznik

Aktualnie przez wzgląd na wykorzystywanie coraz bardziej chemicznych produktów a także na bardzo niebezpieczne okoliczności eksploatacji poszukuje się rozwiązań, które znamionują się sporą doskonałością i niezawodnością. W przypadku różnych gałęzi przemysłu jest to niezmiernie istotne i pozwala na prace z surowcami o wysokim stopniu zagrożenia dla życia. Jest to nieuchronne i łączy się z awansem technicznym.

Continue Reading →

Blacha do dźwigów jest niesłychanie znacząca w budowie specjalistycznych sprzętów

W obecnych czasach nowoczesne techniki użytkowane są niemalże w każdej sferze funkcjonowania. Istotnie upraszczają one mnóstwo procesów, od jakich zależy chociażby produkcja specjalistycznych maszyn. Dzięki temu postęp w licznych gałęziach przemysłu jest dostrzegalny i dobrze wpływa na działalnie wielu przedsiębiorstw.

Continue Reading →

Sprężyny przemysłowe – kiedy warto mogą być stosowane?

Postęp techniczny sprawił, że często sięgamy po różne elementy, których jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu w ogóle nie mogliśmy zastosować. Wśród nich obecne są między innymi sprężyny – części o przeróżnych rozmiarach, bez których współcześnie ciężko wyobrazić sobie mnóstwo prac technicznych. Teraz sprężyny mają bardzo duże zastosowanie. Przemysł technologiczny nie potrafi wyobrazić sobie już obecnie bez nich funkcjonowania. Nie oznacza to jednak, że sprężyny ściskane niezbędne są tylko i wyłącznie do produkowania maszyn.

Continue Reading →

Szerokie zastosowanie żeliwa w wielu dziedzinach przemysłu i w naszym mieszkaniu lub ogrodzie

W przemyśle stosowane jest mnóstwo typów materiałów. Niektóre z nich charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością na różnego typu uszkodzenia. Jednym z nich jest niezwykle popularne żeliwo. Odlewnie żeliwa wytwarzają wiele przedmiotów codziennego użytku jak również części przemysłowych zrobionych z żeliwa. Tworzywo to cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością na różnego typu naprężenia, z tego powodu własnie z powodzeniem jest wykorzystywany w niemal każdej dziedzinie przemysłu.

Continue Reading →

Fabrykacja i wynajem hal przeznaczonych dla specjalizacji agrarnej

W obecnych czasach rolnictwo jest dyscypliną, na której da się zyskiwać dużo łatwiej niż kiedyś. Ma na to duży wpływ szczególnie uprzemysłowienie i wdrożenie wielu znakomitych zastosowań, które w istotnej części przyczyniły się do aż tak ogromnego postępu w rozmaitych dyscyplinach rolnictwa.

Continue Reading →

W jaki sposób warto zastosować folię PE?

Odkąd w roku 1933 można było przeprowadzić na skalę przemysłową syntezę polietylenu możliwości jego wykorzystania stały się wielkie. Obecnie służy on chociażby do produkcji torebek polietylenowych i folii, która będzie wykorzystywana w różnych gałęziach gospodarki, chociażby w budownictwie.

Continue Reading →

Z jakiego powodu blachy trudnościeralne mają tak obszerne wykorzystanie?

Ciężkie, kolosalne maszyny, wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, każdego dnia wystawione są na niszczące działanie materiałów jak też substancji, z którymi mają kontakt.
Żeby zapewnić sobie trwałość oraz solidność posiadanych przyrządów, nawet przy wzmożonym użytkowaniu w szkodliwych warunkach, wypada dowiedzieć się, czy zostały zrealizowane ze stali wysokiej jakości.

Continue Reading →

Co ważne jest podczas projektowania budynków przemysłowych ? Które rzeczy powinny być wzięte pod uwagę?

Projekty konstrukcyjne różnego typu przemysłowych budynków, czy także sporych hal będą mocno pracochłonne. Jak każdy projekt, tak i ten wymaga dużych nakładów pracy i dokładności, jednakże w tym wypadku również ważne są jeszcze pozostałe rzeczy, o jakich musi pamiętać osoba zajmująca się tymi specjalnymi projektami.

Continue Reading →

mnóstwo części mechanicznych ma wyjątkowo duże wykorzystanie w rozmaitych branżach

W obecnych czasach sporo ludzi ma pokaźną wiedzę odnośnie konstrukcji rozlicznego modelu przyrządów bądź prostych, domowych urządzeń. Znają się też na mechanice i funkcjonowaniu pewnych elementów, dlatego zdecydowanie wolno stwierdzić, że nawet bez fachowej wiedzy są w stanie zbudować różnego gatunku artykuły. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku zawodowców, którzy pracują w dużych przedsiębiorstwach prezentuje się to totalnie inaczej, niemniej jednak zajmując się tą tematyką dobrze jest wiedzieć, do czego służą poniektóre rzeczy i jakie mają zastosowanie.

Continue Reading →