Które szkolenia muszą zostać w dzisiejszych czasach obowiązkowo zrealizowane w zakładzie pracy?

Każdy doświadczony pracodawca wie, że zachowanie właściwych standardów bezpieczeństwa w firmie jest jego priorytetem. Zatrudnieni pracownicy są bowiem zabezpieczani przez specjalne przepisy prawne, które gwarantują im troskę o zdrowie i życie w czasie pełnienia obowiązków w pracy. W związku z takim stanem rzeczy we wszystkich zakładach pracowniczych muszą zostać wykonane fachowe szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Niestety wielu pracodawców zapomina o tym niezmiernie istotnym aspekcie, co oczywiście jest godne potępienia.

Continue Reading →

Jakie istotne informacje należy zamieścić tworząc CV?

Chwila poszukiwania pracy będzie jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się z całych sił, żeby wyszukać taką pracę w jakiej może się spełniać oraz będzie przynosiła sukcesy. Tymczasem nim to wszystko stanie się człowiek jest zobligowany do sporządzenia CV oraz czasami listu motywacyjnego. Z wyglądu proste zadanie, natomiast w momencie gdy się nad tym siądzie nie jest już tak wesoło. Z jakiego powodu?

Continue Reading →

Jakie oferty pracy Ostrołęka ma szansę nam zaproponować?

Oferty pracy Tczew cieszą się powodzeniem
Jeżeli zaczynamy rozważać zmianę miejsca zatrudnienia, to nierzadko zaczynamy od przeglądania ofert pracy, lecz w taki luźny sposób, by się nie denerwować. Teraz niejednokrotnie oglądane będą oferty pracy Tczew, ponieważ zjawiło się tam dużo interesujących ofert, z których trzeba skorzystać jeśli pragnie się przemienić własną pracę, lub jeśli właśnie szuka się pierwszego pracodawcy.

Continue Reading →

Rynek pracy na Pomorzu

Polacy szturmują Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, gdzie sytuacja na rynku nie wygląda zadowalająco, ale nieznacznie polepsza się. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która umożliwia inwestorom rewelacyjne możliwości do posiadania działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat daje pracę sporej liczbie osób.

Continue Reading →

Co zrobić kiedy przydarzy Ci się wypadek?

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej? Ty, lub ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeżeli odpowiedzi na wszystkie trzy z tych pytań brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasach, kiedy tak wielu rodaków postanawia układać sobie życie, lub przynajmniej na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są niezwykle pożądane. Szczególnie jeśli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy albo na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to nierzadko.

Continue Reading →

Usługi księgowe to potrzebny element prowadzenia firmy.

Każda firma musi chcieć osoby, obchodzącej się księgowością. Żadne przedsiębiorstwo albowiem nie może funkcjonować bez bieżących rozliczeń, składania dokumentów w odpowiednich urzędach i kolejnych niezmiernie istotnych administracyjnych spraw. Szczególnie dobre biuro księgowe może zorganizować za przedsiębiorcę właściwie wszystko.

Continue Reading →

Jak dostać pracę, na jakiej nam zależy? Jakie czynności należy podjąć, by zwiększyć nasze szanse?

Czy łatwo dostać zatrudnienie? Takie pytanie nasuwa się dosyć często, tym bardziej jeżeli sami jej poszukujemy. W tej sytuacji, kiedy trwa to za długo uważamy, iż swego rodzaju fatum wisi nad nami i nie da się tak normalnie, bez znajomości, dostać pracy. W innym wypadku, kiedy szybko ją znajdujemy uważamy, że wcale nie jest tak źle, że trochę wysiłku i na pewno każdemu się uda. Tymczasem bywa z tym różnie, a to czy nam się uda jest zależne od różnych czynników.

Continue Reading →

Cienie i blaski pracy w IT

Kontrakty w IT zdobywają w naszym kraju coraz to większe grono zwolenników. Lepsze płace, elastyczność zatrudnienia a także możność wyboru technologii sprawiają, że młodzi testerzy oraz programiści coraz entuzjastyczniej zakładają jednoosobowe przedsiębiorstwa i wykonują swą pracę na zasadzie usługi.

Continue Reading →

Czasami najlepszy pracownik również powinien być sprawdzany. Taką politykę prowadzi wiele firm. Jest legalna, ale trzeba robić to jawnie

Nikt chyba nie lubi być obserwowany. Większość ludzi to po prostu krępuje. Na co dzień natomiast wciąż jesteśmy pod obserwacją i sami zresztą to robimy. Wystarczy udać się na miasto, ludzie na siebie spoglądają, z zainteresowaniem lub nie, lecz jednak oceniamy daną osobę po ubraniu czy zachowaniu. To normalne, także nie ma co nadmiernie się tym przejmować. Problem się pojawia, kiedy monitoring jest w miejscu zatrudnienia. Sporo ludzi głośno się przeciwko temu wypowiada, ale pracodawca posiada tego typu prawo, jednak musi o tym fakcie dać znać swoim pracownikom.

Continue Reading →

Instruktaże roczne dla naszych zatrudnionych

Pewnym z głównych obowiązków każdego chlebodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych oraz higienicznych warunków pracy. Drobiazgowe informacje na ten temat możemy znaleźć w dziale X Kodeksu Pracy. Do zadań tych zalicza się również przeszkolenie pracobiorców z obszaru BHP. Kwestie instruktaży w dziedzinie bezpieczeństwa jak też higieny pracy normuje zarządzenie Ministra Gospodarki oraz Pracy z dn. 27 lipca 2004 roku. Szkolenia BHP we Wrocławiu są przeprowadzane w celu aktualizacji oraz ugruntowania wiedzy oraz umiejętności w obszarze BHP a również zaznajomienia uczestników z najnowszymi podejściami techniczno-organizacyjnymi w powyższym zakresie.

Continue Reading →

Obowiązki właściciela firmy względem urzędów

Wszelki podmiot gospodarczy który wyprzedaje dowolne usługi bądź artykuły powinien opłacać podatek VAT. Wszem i wobec wiadomo, iż jest to jeden z w największym stopniu skutecznych podatków które można płacić. Przynależy do podgrupy podatków pośrednich, to znaczy takich, które nie są opłacane w odpowiednim urzędzie skarbowym lecz w cenie nabywanego produktu bądź usługi. Jednym słowem, biznesmeni wliczają tenże podatek w cenę sprzedawanego wyrobu. I na tym dokładnie polega jego siła – niezwykle łatwo będzie określić ile tego podatku należy uiścić.

Continue Reading →