1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

żurawie budowlane
Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Budowlanka ma sporo definicji. Jedna z nich mówi, że jest to działalność techniczna która polega na wznoszeniu lub zmianie obiektów budowlanych. Z uwagi no to gdzie te budynki powstają budownictwo dzieli się na wodne oraz lądowe. Bardzo dużo sprzętów i urządzeń jest stosowanych w branży budowlanej. Jednym z nich są żurawie budowlane. Dzieli się ja na stacjonarne oraz przestawne. Służą one do stawiania m.in. wieżowców i zaliczane są do największych maszyn roboczych. Składają się one z paru części.

0 Comments

Betonowy odlew
Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com
Choć tak naprawdę nie znam się na kruszywach, to nie można powiedzieć, że najzupełniej nie znam się na owym temacie. Można w sumie powiedzieć, iż w wielu przypadkach nasza sytuacja jest taka, że chociaż chcielibyśmy kupić kruszywa do betonu, to najzwyczajniej nie wiemy jak podchodzić do tego zagadnienia. W zupełności rozumiem tego typu postawę, bo gdy szukałem kruszywa, to tak naprawdę miałem naprawdę duże problemy. Jednak mimo wszystko sobie poradziłem.

0 Comments

bramy garażowe
Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Po zbudowani swojego wymarzonego domu powinno się pomyśleć o ogrodzeniu, w naszym kraju jest to obyczaj z różnych powodów powszechnie praktykowany. Dobrze dobrane i zrobione ogrodzenie nie tylko zagwarantuje bezpieczeństwo i odseparuje od ciekawskich sąsiadów, lecz również będzie stanowić element ozdobny. Ogrodzenie w naszych czasach pełni także inne funkcje, takie jak ochrona przed hałasem, musi być więc trwałe i należycie zrobione, ale także po prostu ładne.

Budowlane kruszywa, zastosowanie

0 Comments

Betonowy odlew
Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com
Beton, jak każdy materiał, bezustannie podlega architektonicznym modom. Obecnie możemy mówić o jego renesansie.
Wyraźnie można zaobserwować powrót do świadomego stosowania tego materiału. Beton najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie. Pozwala na budowę najbardziej wymyślnych konstrukcji w różnych formach i odcieniach.

0 Comments

Betony Artevia™ Decor doskonale łączą się z kostką brukową, kamieniem lub drewnem
Autor: Lafarge
Źródło: Lafarge
Podłoże jest ogromnie ważnym elementem zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Od odmiany podłoża zależy, w jaki sposób ludzie się przemieszczają. Podłoża miewają rozmaite zastosowania. Z pewnością jednak powstają z rozmaitych tworzyw. Wybór tego tworzywa uzależniony będzie od tegi, gdzie ma się znaleźć oraz od wykorzystania. Rodzaje podłoży we wnętrzach, czyli podłóg, podobnie jak inne elementy wykończenia podlegają trendom. W dawnych czasach w domach mieszkalnych nie było w ogóle podłogi, a tylko klepisko. Z czasem jednak sytuacja ta się zmieniła. Zauważono między innymi zalety drewna, zastosowanego w roli podłogi. Dla jeszcze wyższego poziomu wygody wymyślono wykładziny i dywany.

0 Comments

Bloczki komórkowe
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Nowoczesne materiały budowlane powinny mieć jak najmniejszą cieplną przepuszczalność, przez co stawiane z nich obiekty będą się charakteryzować dużą oszczędnością energii. W praktyce jednym z najskuteczniejszych izolatorów ciepła jest zwyczajne powietrze. Mając to na uwadze w pewnym momencie odkryto, aby w tradycyjnych cegłach czy pustakach wykorzystać materiał, jaki w dużym stopniu będzie się składał z maleńkich bąbelków powietrza.

Cement - niesamowita potęga?

0 Comments

budowa domu
Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Beton jest jednym z najbardziej wszechstronnych tworzyw używanych w nowoczesnym budownictwie. Dzieje się tak wskutek tego, że nie ma innych materiałów, które są w stanie zapewnić takie same wyniki, jak wylewka betonowa. Przeznaczenie betonu do wszelkiej konstrukcji daje perfekcyjne walory, takie jak łatwość obsługi oraz wytrzymałość.

Sprzedaż Kruszywa, kruszywa na drogi Dolnośląskie

0 Comments

kruszywa
Autor: Lock the Gate Alliance
Źródło: http://www.flickr.com
Kruszywasą to półprodukty ziarniste naturalne, bądź syntetyczne użytkowane jako zawartość zapraw betonów, bitumicznych kompozycji do budowy powierzchni drogowych. Kruszywa drogowe Dolnośląskie są surowcem użytkowanym we współczesnym budownictwie w nadzwyczaj ogromnych ilościach. Od formy kruszywa są zależne w dużej mierze wytrzymałość, również bezpieczeństwo wszelkich budowli.

0 Comments

fabryka
Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawiciele pokolenia powojennego niekiedy troszeczkę tęsknią za czasami swoje młodości, gdy fabryki w ojczyźnie pracowały pełną parą. I łza się w oku kręci na samą myśl, ile z tych wytwórni zostało zamkniętych. Szczególnie górnicy mają dużo powodów do biadolenia. Wydobycie węgla staje się coraz mniej ekonomiczne, zatem kopalnie na Śląsku i jego okolicach przestają istnieć.

najlepsza technologia polimocznikowa

0 Comments

beton
Autor: Libet
Źródło: Libet
Polimocznik jest technologią polimerową. To świetna technologia, jaką można wdrożyć w wielu przeróżnych formułach i profilach własności fizycznych. Wyróżniamy hybrydowe struktury polimocznikowe, oraz czyste polimoczniki, z których każdy posiada określone cechy, wady i walory.