1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

żurawie budowlane
Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Branża budowlana ma wiele definicji. Jedna z nich powiada, że jest to działalność techniczna polegająca na wznoszeniu lub zmianie obiektów budowlanych. Ze względu no to gdzie te budynki są budowane branża budowlana podzielona jest na wodną oraz lądową. Bardzo dużo sprzętów i urządzeń jest używanych w branży budowlanej. Jednym z nich są żurawie budowlane. Dzieli się ja na stacjonarne oraz przesuwalne. Służą one do stawiania między innymi skytowerów i zaliczane są do najpotężniejszych maszyn roboczych. Składają się one z paru części.

0 Comments

Betonowy odlew
Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com
Choć tak naprawdę nie jestem ekspertem, to raczej nie można powiedzieć, że całkowicie nie znam się na owym temacie. Można w sumie powiedzieć, iż w bardzo wielu przypadkach nasza sytuacja jest taka, że chociaż chcemy zakupić kruszywa do betonu, to po prostu nie za bardzo wiemy jak podejść do owego tematu. W zupełności potrafię zrozumieć to, bo gdy szukałem kruszywa, to tak naprawdę miewałem naprawdę spore kłopoty. Jednak mimo wszystko sobie poradziłem.

0 Comments

bramy garażowe
Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Po wybudowaniu swojego wymarzonego domu warto go ogrodzić, w naszym kraju jest to zwyczaj z wielu powodów powszechnie praktykowany. Dobrze dobrane i wykonane ogrodzenie nie tylko zagwarantuje bezpieczeństwo i odseparuje od ciekawskich sąsiadów, ale także stanowić może element dekoracyjny. Ogrodzenie w naszych czasach spełnia również inne funkcje, na przykład takie jak ochrona przed hałasami, powinno być więc odpowiednio trwałe i należycie zrobione, ale również po prostu ładne.

Budowlane kruszywa, zastosowanie

0 Comments

Betonowy odlew
Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com
Beton, jak każdy materiał, bezustannie podlega architektonicznym modom. Obecnie możemy mówić o jego renesansie.
Wyraźnie można zaobserwować powrót do świadomego stosowania tego materiału. Beton najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie. Pozwala na budowę najbardziej wymyślnych konstrukcji w różnych formach i odcieniach.

0 Comments

Betony Artevia™ Decor doskonale łączą się z kostką brukową, kamieniem lub drewnem
Autor: Lafarge
Źródło: Lafarge
Podłoże jest bardzo ważnym elementem zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Od rodzaju podłoża uzależnione jest, w jaki sposób ludzie się przemieszczają. Podłoża maja rozmaite zastosowania. Przede wszystkim jednak zrobione są z różnych materiałów. Wybór tych tworzyw uzależniony będzie od miejsca, gdzie się znajdzie oraz od zastosowania. Odmiany podłoży w pomieszczeniach, czyli podłóg, tak samo jak inne elementy wykończenia podlegają trendom. W dawnych wiekach w domach mieszkalnych nie było wcale podłogi, a jedynie klepisko. Z czasem jednak sytuacja ta się zmieniła. Doceniono na przykład zalety drewna, zastosowanego w roli podłoża. Dla jeszcze większego wygody wymyślono wykładziny i dywany.

0 Comments

Bloczki komórkowe
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Współczesne budowlane materiały powinny mieć możliwie małą cieplną przepuszczalność, dzięki temu budowane z nich obiekty będą się charakteryzować dużą energooszczędnością. Tak naprawdę jednym z najskuteczniejszych izolatorów ciepła jest zwyczajne powietrze. Mając to na uwadze jakiś czas temu odkryto, aby w tradycyjnych pustakach albo cegłach wykorzystać materiał, jaki w dużej mierze będzie się składał z malutkich bąbelków powietrza.

Cement - niesamowita potęga?

0 Comments

budowa domu
Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Beton jest jednym z najbardziej wszechstronnych tworzyw używanych w nowoczesnym budownictwie. Dzieje się tak skutkiem tego, że nie ma innych materiałów, które są w stanie zapewnić takie same wyniki, jak wylewka betonowa. Zastosowanie betonu do wszelkiej konstrukcji daje oszałamiające walory, takie jak łatwość obsługi i wytrzymałość.

Sprzedaż Kruszywa, kruszywa na drogi Dolnośląskie

0 Comments

kruszywa
Autor: Lock the Gate Alliance
Źródło: http://www.flickr.com
Kruszywasą to półprodukty ziarniste naturalne, bądź sztuczne stosowane jako zawartość zapraw betonów, bitumicznych mieszanin do budowy powierzchni drogowych. Kruszywa drogowe Dolnośląskie są towarem wykorzystywanym we współczesnym budownictwie w bardzo ogromnych wielkościach. Od jakości kruszywa są zależne w dużej mierze trwałość, także bezpieczeństwo wszelkich budowli.

0 Comments

fabryka
Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawiciele pokolenia powojennego niekiedy trochę tęsknią za czasami swoje młodości, kiedy huty w państwie pracowały pełną parą. I łza się w oku kręci na samą myśl, ile z tych zakładów przemysłowych zostało zlikwidowanych. Zwłaszcza górnicy mają dużo powodów do marudzenia. Pozyskiwanie węgla staje się coraz mniej opłacalne, więc kopalnie na Górnym Śląsku i jego okolicach przestają działać.

najlepsza technologia polimocznikowa

0 Comments

beton
Autor: Libet
Źródło: Libet
Polimocznik jest technologią polimerową. To doskonała technika, którą można wdrożyć w wielu przeróżnych formułach i zakresach własności fizycznych. Wyróżniamy hybrydowe systemy polimocznikowe, oraz czyste polimoczniki, z których każdy posiada określone własności, wady i zalety.