Wiele przedmiotów robi się ze stali – jest to jeden z najmocniejszych stopów znanych ludzkości

Stal zwykle kojarzy się ludziom z produkcją. I tak też pewnie jest w 80%, ale ten stop żelaza stosowany jest także w gałęzi konstrukcyjnej, drogowej lub choćby wydobywczej.
Specjaliści, którzy pracują we wspomnianych branżach z pewnością znają stal Hardox.

Continue Reading →

Jak przechowywać materiały łatwopalne? O czym koniecznie pamiętać, co jest niezbędne?

Część substancji trzeba składować w specyficznych warunkach. Jest to regulowane przez wiele przepisów. Tego typu substancje to wyroby naftowe, głównie paliwo oraz olej opałowy.Miejsca do magazynowania produktów naftowych muszą zapewniać bezpieczeństwo w razie pożaru, spełniać przeróżne wymogi dotyczące przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Sposób magazynowania, przykładowo zbiorniki na paliwa powinien zapewniać zachowanie ich cech użytkowych także po dłuższym okresie używania.

Continue Reading →

We wszystkich miejscach, gdzie widzimy ogromne maszyny, niezbędna jest niezwykle trwała stal, aby tworzyć ich części

Jeśli posiadamy spółkę budowlaną, świadczymy usługi rozbiórkowe, budujemy drogi lub jesteśmy rolnikiem to na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, dlaczego czasami niektóre elementy naszych ogromnych urządzeń psują się prędzej aniżeli inne.

Continue Reading →

Zbiorniki do przechowywania powietrza sprężonego – w jaki sposób są zbudowane i jak funkcjonują?

Wiele osób słyszało o sprężonym powietrzu. Wiemy, że jest ono niezbędne w różnych sytuacjach. Nie mamy pojęcia jednak, jak jest przechowywane, jeśli można użyć takiego określenia. Istnieją zbiorniki powietrza, które dzięki charakterystycznym parametrom pozwalają na przechowywanie sprężonego powietrza. Na sto procent nie raz widzieliśmy poziome oraz pionowe zbiorniki na powietrze. Choć nie zawsze zdajemy sobie sprawę, do czego one są. Ale poza samymi zbiornikami powietrza potrzebna jest pełna instalacja, dzięki której dany zbiornik i zawarta w nim substancja/gaz będzie mogła być przetrzymywana i wykorzystywana.

Continue Reading →