Z jakiego powodu w trakcie rozliczania zeznań podatkowych warto przekazać 1% podatku instytucjom charytatywnym?

Pomaganie innym jest wpisane w nasze człowieczeństwo. Psychologowie od wieków są zainteresowani tym tematem i zostały napisane już tysiące publikacji opisujących to zagadnienie. Najbardziej godna słów uznania jest pomoc altruistyczna, ale niezwykle niełatwo jej dzisiaj doświadczyć.

Continue Reading →

Pracujesz? Nie zapominaj, że masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Polskie prawo podatkowe nie pozostawia żadnych wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym zarabiał jest zobowiązany rozliczyć się z fiskusem. Nawet wówczas, kiedy kwota dochodu była tak zwaną wolną od podatku. Jeszcze jakiś czas temu było to możliwe tylko osobiście. Teraz wystarczy mieć dostęp do globalnej sieci komputerowej.Rozlicz PIT online to hasło, które Urząd Skarbowy w Polsce niezwykle silnie promuje. Wszystko po to, aby podnosić popularność tej formy rozliczenia się z fiskusem.

Continue Reading →

Programy lojalnościowe z jak najlepszej strony

Od 1998 roku wyłącznie zajmujemy się zagadnieniem marketingu lojalności i relacji. Przygotowujemy i wdrażamy programy lojalnościowe, partnerskie, itp., całościowo od planu działania, agendy, kreacji, systemu informatycznego, baz danych.

Continue Reading →

Co należy wiedzieć o sprowadzaniu aut z RFN?

Według mnie jest dużo sensu w sprowadzaniu aut zza granicy. W końcu jeśli chcielibyśmy jeździć bardzo dobrym autkiem, z pewnością chcielibyśmy również zakupić wóz za relatywnie nieduże pieniądze. I dlatego coraz więcej Polaków niemal nie jest w stanie wyobrazić sobie zakupu samochodu w kraju.

Continue Reading →

Jakiego typu zagrożenia będą czaić się na mieszkańców Miejskiej Górki, jeśli w tym mieście powstanie kopalnia węgla brunatnego

W życiu bywa bardzo różnie – o tym doskonale zdaje sobie sprawę każdy, kto jest pełnoletni i najprawdopodobniej tylko z tego powodu możemy zrozumieć sytuację, w której górnicy protestują przeciwko zamknięciu kopalni, a inni wyrażają kategoryczne nie otwarciu kopalni na obszarze miasta. Osoba, która zna realia życia w ojczyźnie świetnie wie, że dobrze zorganizowane wydobycie węgla przynosi szereg profitów, np. wytwarza nowe miejsca pracy.

Continue Reading →

Czy prowadzenie działalności ekonomicznej w naszym kraju jest bezproblemowym zadaniem?

Każdy z nas doskonale wie, że Polska na pewno jest zliczana do krajów o niezwykle dużym poziomie biurokratyzacji. Taki stan rzeczy z pewnością nie jest korzystny po wielokroć dla przedsiębiorców, co niestety zmusza ich obowiązkowo do zmiany miejsca zarejestrowania własnej działalności gospodarczej, w takim razie po wielokroć jesteśmy świadkami znacznego do odpływu firm do krajów zagranicznych.

Continue Reading →

Czy należy postawić na wsparcie z dziedziny obsługi rachunkowości?

Wiele osób uważa, że wyliczanie podatków jest wyjątkowo skomplikowanym zadaniem, z jakim nie są w stanie sobie poradzić bez odpowiedniego wsparcia. Aktualnie taka pomoc jest proponowana chociażby przez biura rachunkowe, które trudnią się też podatkami. Warto podkreślić, że są to usługi dostępne w przystępnych cenach, co stanowi niezaprzeczalną zaletę.

Continue Reading →

Na co są przeznaczane dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak wygląda taka procedura?

Końcówka roku fiskalnego jak również podatkowego w spółkach prawa handlowego jest momentem rozliczeń oraz ustalania otrzymanego wyniku finansowego. Przedsiębiorcy w tym czasie muszą zadecydować, w jaki sposób jak również na jakie sfery przeznaczyć zarobiony kapitał. Muszą tak więc zadecydować, co będzie najbardziej opłacalne z punktu widzenia ich przedsiębiorstwa.

Continue Reading →

Biuro Income – rzetelne biuro rachunkowe na Śląski

Duża część przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i legitymujących się wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu firmą, rozważa czy opłaca się korzystać z usług oferowanych przez biuro rachunkowe.

Continue Reading →

Z jakiego powodu wskazane jest współcześnie korzystać z usług profesjonalnych doradców podatkowych?

Każda osoba, jaka zarabia, jest w Polsce zobligowana do uiszczania podatków. To wymóg prawny, a co za tym idzie, ludzie jacy go nie przestrzegają są wystawieni na wszelkiego rodzaju sankcje. Podatki to nadzwyczaj ważny temat w przypadku właścicieli własnych firm, w szczególności że lokalne prawo podatkowe nie należy do najbardziej przejrzystych. Przedsiębiorcy muszą wiedzieć, że przysługuje im dużo różnych ulg, z jakich warto skorzystać, gdyż ma to bezpośrednie przełożenie na generowane zyski.

Continue Reading →

Taksy w samorządach – jak je uiszczać?

Nie ma jednobrzmiącej legalnej definicji podatku lokalnego. Podatki jak też opłaty zaliczane przez ustawodawcę do kategorii lokalnych podatków są co prawda enumeratywnie wyliczone w ustawie o daninach i opłatach lokalnych, jednakże na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które posiadają przymioty lokalnych podatków, lecz uregulowane zostały w pozostałych ustawach.

Continue Reading →