Regularne spacery, wizyty u weterynarza, szczepienia i wiele innych zabiegów to chleb powszechny dla wszystkich posiadaczy zwierzątek

Nasze pupile to towarzysze dnia codziennego. Obudzeni mruczeniem kota możemy z radością rozpocząć dzień, a polizani po twarzy przez psiaka na pewno zaśmiejemy się i zechcemy się do niego przytulić. Zwierzaki to istotki, które w wielu sytuacjach nam towarzyszą, stąd też należy o nich pamiętać i poświęcać im wiele uwagi co dzień. Chodzi o to, żeby mieć spokojne sumienie.

Continue Reading →

Czym możemy się posiłkować podczas tresury psa? Które rzeczy mogą się bardzo przydać?

Decyzja o posiadaniu psa nie należy do łatwych. Tak naprawdę oprócz plusów jest też sporo obowiązków, odpowiedzialność za pupila nawet wtedy gdy jedziemy na wakacje, jak również kwestie pieniędzy związana z utrzymaniem zwierzaka. Jednak kiedy w końcu po burzliwej debacie z całą rodziną podjęliśmy decyzję o tym, że weźmiemy psa oraz po pewnym czasie zwierzak znajdzie się już w naszym domu, musimy zająć się jego ułożeniem. Jakie rzeczy są w tresurze niesamowicie pomocne?

Continue Reading →

Nim weźmiesz do domu pupila… Zobacz co jest niezbędne

Na temat posiadania własnego psa lub kota myśli mnóstwo dzieci. Rodzice często ulegają tym prośbom. Zanim mimo wszystko w naszym domu zagości kot albo pies warto się do tego przygotować. Tak samo kotek, jak i pies potrzebują w domu kilku niezastąpionych przedmiotów. Zwierzęta te będą potrzebowały pojemników na jedzenie oraz wodę, wymagane jest także miejsce do spania. Dla pieska musimy kupić również smycz. Kot wymaga ponadto również kuwety oraz żwirku. W sklepach zoologicznych jest niezwykle bogaty wybór różnych rodzajów żwirku.

Continue Reading →

Akcesoria, które są dziś kategorycznie konieczne, jeśli jest się posiadaczem psa

Bycie właścicielem psa to faktycznie bardzo duża odpowiedzialność. Dlaczego? Przecież to żywe stworzenie, o które trzeba jak najlepiej dbać. Przede wszystkim więc należy dokładnie przemyśleć własną decyzję o posiadaniu domowego zwierzaka, a kiedy już się ją podjęło, odpowiednio przygotować się na jego przywitanie w progu własnego domu. Jakie akcesoria są absolutnie konieczne? Czym należy się kierować podczas ich wybierania?

Continue Reading →

bosch pokarm dla pupila, kropelki na pchły dla kota – czy warto je stosować?

Wyłonienie odpowiedniej suchej karmy dla naszego ulubieńca nie jest takie proste jak może się wydawać. Wszyscy posiadacze psów wiedzą że pies jest najlepszym druhem człowieka. Nie zawsze jednak istota ludzka umie odwdzięczyć się pieskowi za tę przyjaźń i żywi go niedobrym jedzeniem, które nie zaspokaja wymogów tego zwierzęcia. Bosch karma dla psa winna być dobrana nie tylko stosownie do wieku, ale także do wielkości zwierzęcia. Planowo zestawione karmy zaspokoją wszystkie wymogi psów o delikatnych żołądkach, również tych czynnych i pracujących.

Continue Reading →

Koty i psy- jak zadbać o naszego pupila?

Każdy kto ma we własnym domu zwierzaka, wie jak wiele czasu potrzeba na opiekowanie się nim. Szczególnie jeżeli posiadamy koty bądź psy musimy zatroszczyć się o ich odpowiednie żywienie oraz środki chroniące przed chorobami różnego rodzaju. Decyzja o posiadaniu zwierzaka powinna być przemyślana. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak wiele opieki potrzebują zwierzaki. W przypadku psów obowiązkowe jest wychodzenie z nimi na spacer. Niezwykle ważne jest także zagwarantowanie odpowiedniego pożywienia naszym pupilom.

Continue Reading →

Gadżety dla zwierząt – elektroniczna obroża dla psa

O posiadaniu czworonoga marzy ogromna masa osób, ale nie wszyscy są świadomi tego, że pies albo kot to nie tylko sympatyczny kompan jak i przyjaciel, ale także żywa istota, która potrzebuje regularnego żywienia, częstych wyjść, a nawet kosztownego leczenia. Masa osób kupuje czworonogi pod wpływem emocji, a w przypadku pojawienia się ewentualnych problemu, pozbywa się go bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Warto w związku z tym przed zakupem dobrze to przemyśleć jak i przestudiować wszelkie za oraz przeciw naszej decyzji.

Continue Reading →

Jak wybierać odpowiednią karmę dla swoich domowych pupili, by mieć pewność, że dostarcza się im wszystkich niezbędnych składników?

Dzisiaj, osoby, które trzymają w domu psy, koty albo inne domowe pupile, chcą zapewnić im wszystko, co konieczne jest im do życia. Minęły czasy, kiedy psy były karmione resztkami ze stołu i sporo osób nie przejmowało się ich odpowiednim żywieniem. Znakomicie zbilansowana dieta zwierzęcia ma tak samo istotny wpływ na jego zdrowie, jak żywienie człowieka, z tego powodu wskazane jest wybieranie wysokiej jakości karm. Którymi kryteriami warto się w tym przypadku kierować?

Continue Reading →

W jaki sposób uchronić psa przed eskapadami, a ogród przed zniszczeniem

Psy, choć dla wielu osób stanowią świetną otuchę i ochronę, są w stanie w ogrodzie być sporym utrapieniem. Czasami zwykły proces wychowywania psa może okazać się niewystarczający i wpuszczenie psa do ogrodu bądź przed dom może skutkować pogryzionymi krzewami, rozdeptanymi kwiatami, poszarpaną siatką albo nawet atakiem na sąsiada.

Continue Reading →