Regularne spacery, wizyty u weterynarza, szczepienia i wiele innych zabiegów to chleb powszechny dla wszystkich posiadaczy zwierzątek

Nasze pupile to towarzysze dnia codziennego. Obudzeni mruczeniem kota możemy z radością rozpocząć dzień, a polizani po twarzy przez psiaka na pewno zaśmiejemy się i zapragniemy go przytulić. Zwierzaki to istotki, które w wielu sytuacjach nam towarzyszą, stąd też należy o nich pamiętać i poświęcać im wiele uwagi co dzień. Chodzi o to, żeby mieć spokojne sumienie.

Continue Reading →

Koty i psy- jak zadbać o naszego pupila?

Każdy kto ma w swoim domu zwierzaka, wie jak mnóstwo czasu potrzeba na opiekowanie się nim. Szczególnie jeżeli mamy koty czy też psy musimy zatroszczyć się o ich odpowiednie żywienie a także środki chroniące przed chorobami różnego typu. Decyzja o kupnie zwierzaka musi być przemyślana. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak dużo opieki potrzebują zwierzęta. W przypadku psów obowiązkowe jest wychodzenie z nimi na spacery. Bardzo istotne jest też zapewnienie odpowiedniego pożywienia naszym zwierzętom.

Continue Reading →

Jak wybierać odpowiednią karmę dla swoich domowych pupili, by mieć pewność, że dostarcza się im wszystkich niezbędnych składników?

Współcześnie, osoby, które trzymają w domu psy, koty bądź inne domowe zwierzęta, chcą zagwarantować im wszystko, co wymagane jest im do życia. Minęły czasy, kiedy psy były karmione resztkami ze stołu i sporo osób nie przejmowało się ich prawidłowym żywieniem. Znakomicie zbilansowana dieta zwierzęcia ma tak samo istotny wpływ na jego zdrowie, jak żywienie człowieka, w związku z tym wskazane jest wybieranie wysokiej jakości karm. Którymi kwestiami należy się w tym przypadku kierować?

Continue Reading →

Gadżety dla zwierząt – elektroniczna obroża dla psa

O posiadaniu czworonoga marzy mnóstwo osób, aczkolwiek nie wszyscy są świadomi tego, iż pies bądź kot to nie tylko sympatyczny kompan oraz przyjaciel, ale również żywy organizm, który potrzebuje systematycznego żywienia, wyprowadzania na spacer, a nawet kosztownego leczenia. Wiele osób kupuje czworonogi pod wpływem impulsu, a w momencie pojawienia się najmniejszych przeciwności losu, pozbywa się go bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Należy w związku z tym przed nabyciem dobrze to przemyśleć jak i przestudiować wszelkie za oraz przeciw naszego wyboru.

Continue Reading →

bosch pokarm dla pupila, kropelki na pchły dla kota – czy warto je stosować?

Wyłonienie odpowiedniej zbilansowanej karmy dla naszego ulubieńca nie jest takie łatwe jak może się wydawać. Wszyscy właściciele czworonogów wiedzą że piesek jest najlepszym kompanem człowieka. Nie zawsze jednak człowiek potrafi odwdzięczyć się psu za tę przyjaźń i karmi go niewłaściwym pożywieniem, które nie zaspokaja wymogów tego zwierzęcia. Bosch karma dla psa powinna być dobrana nie tylko odpowiednio do wieku, ale także do rozmiaru zwierzęcia. Planowo skomponowane karmy spełnią każde wymogi psów o wrażliwych żołądkach, również tych czynnych i pracujących.

Continue Reading →

Akcesoria, które są dziś kategorycznie konieczne, jeśli jest się posiadaczem psa

Bycie właścicielem psa to faktycznie dosyć duża odpowiedzialność. Czemu? Przecież to żywe stworzenie, o które trzeba jak najtroskliwiej dbać. W pierwszej kolejności więc należy szczegółowo przemyśleć swoją decyzję o posiadaniu domowego zwierzęcia, a jeżeli już się ją podjęło, najlepiej przygotować się na jego powitanie w progu własnego domu. Jakie akcesoria są absolutnie konieczne? Czym należy się kierować w czasie ich kupowania?

Continue Reading →

Czym możemy się posiłkować podczas tresury psa? Które rzeczy mogą się bardzo przydać?

Decyzja o posiadaniu psa nie należy do łatwych. Tak naprawdę oprócz plusów jest też sporo obowiązków, odpowiedzialność za pupila nawet wtedy gdy jedziemy na wakacje, jak również kwestie pieniędzy związana z utrzymaniem zwierzaka. Jednak kiedy w końcu po burzliwej debacie z całą rodziną podjęliśmy decyzję o tym, że weźmiemy psa oraz po pewnym czasie zwierzak znajdzie się już w naszym domu, musimy zająć się jego ułożeniem. Jakie rzeczy są w tresurze niesamowicie pomocne?

Continue Reading →

Nim weźmiesz do domu pupila… Zobacz co jest niezbędne

Na temat posiadania własnego psa lub kota myśli mnóstwo dzieci. Rodzice często ulegają tym prośbom. Zanim mimo wszystko w naszym domu zagości kot albo pies warto się do tego przygotować. Tak samo kotek, jak i pies potrzebują w domu kilku niezastąpionych przedmiotów. Zwierzęta te będą potrzebowały pojemników na jedzenie oraz wodę, wymagane jest także miejsce do spania. Dla pieska musimy kupić również smycz. Kot wymaga ponadto również kuwety oraz żwirku. W sklepach zoologicznych jest niezwykle bogaty wybór różnych rodzajów żwirku.

Continue Reading →

W jaki sposób uchronić psa przed eskapadami, a ogród przed zniszczeniem

Psy, choć dla wielu osób stanowią świetną otuchę i ochronę, są w stanie w ogrodzie być sporym utrapieniem. Czasami zwykły proces wychowywania psa może okazać się niewystarczający i wpuszczenie psa do ogrodu bądź przed dom może skutkować pogryzionymi krzewami, rozdeptanymi kwiatami, poszarpaną siatką albo nawet atakiem na sąsiada.

Continue Reading →