Prąd pod ręką

Obecnie wszystko mamy mobilne. Nie musimy się martwić, że w którymś miejscu przykładowo nie będzie prądu, bo możemy zabrać ze sobą agregat mobilny i nie będzie kłopotu. Dlatego naprawdę dobrze pomyśleć o kupnie takiego urządzenia. Często rolnicy kupują sobie takie urządzenie, bo jest przydatne w różnych sytuacjach. Jednak osoby prywatne, nie wybierają już takiego rozwiązania za często, bo trzeba za taki sprzęt sporo zapłacić, choć oczywiście są również tańsze modele.

Agregat

Autor: Honda
Źródło: Honda
Choć trzeba powiedzieć, że przydaje się taki agregat przenośny w wielu momentach. Wiele firm musi kupić takie agregat – wynajem agregatów prądotwórczych adex, bo wie, że mogą się przydać w wielu sytuacjach. Ale przedsiębiorstwa te muszą mieć świadomość, że to spory wydatek.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (http://www.wkg.pl/strona/O-nas/Kopalnie), w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Koszt agregatora
Każdy z nas zapewne był w sytuacji, w której zabrakło prądu. Na pewno nie było to najwspanialsza sytuacja pod słońcem. Jednak wiele firm, sklepów i np. gospodarstw rolnych jest zabezpieczonych przed przerwami w dostawie prądu. Czasem takie przerwy w dostawie prądu są zapowiadane wcześniej, ale bywa też tak, że warunki pogodowe prowadzą do zerwania sieci i niestety prądu nie będzie i nie dowiemy się, kiedy znowu się pojawi. W naszych mieszkaniach nie jest to w rzeczywistości katastrofa, chociaż niektóre osoby mogą tak uważać. Ale w sklepach, gdzie są ogromne zamrażarki, to może być problem.

Z tego powodu konieczne okazują się agregaty prądotwórcze ceny (Zdobądź więcej info) tego typu sprzętu są różne, ale i tak widełki cenowe są faktycznie wysokie. Mimo to wiele firm musi zaopatrzyć się w tego typu sprzęt, bo jeżeli nie będą ich miały, a zdarzy się jakaś awaria i zabraknie prądu przez parę lub kilkanaście godzin, wtedy straty będą o wiele wyższe, niż koszt agregatu. Oczywiście, jeśli chce się zakupić jakiś niewielki agregat to wystarczy nam nawet tysiąc złotych, tyle, że tego typu agregat nie da właściwej ilości prądu dla wielkiego sklepu z lodówkami i zamrażarkami lub chłodniom w rzeźni.

Z tego powodu trzeba liczyć się z tym, że będzie trzeba wydać od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych na agregaty o większej mocy. Najlepiej tego rodzaju sprzęt kupić u sprawdzonych producentów, żeby mieć pewność, że mamy porządne urządzenie. Kupowanie używanych agregatów raczej jest bezcelowe, bo taki sprzęt może już tak słabo chodzić, że po prostu ktoś wolał z takiego agregatu zrezygnować. Tego typu sprzęt powinien być rzeczywiście porządny (zadaj pytanie producentowi).

Komentarze są wyłączone.