Z jakich powodów oświetlenie typu LED stało się tak popularne, jak wykorzystywane są ledowe taśmy.

Oświetlenie typu LED przebojem wdarło się do naszych mieszkań i domów, i wygląda wszystko na to, że pozostanie tam na znacznie dłużej. Popularność ledowych źródeł światła wynika z kilku rzeczy. Przede wszystkim jest ono niesłychanie ekonomiczne.

Zwykłe

żarówka led

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com

żarówki większość energii przetwarzają na ciepło, a na samo świecenie przeznaczane jest zaledwie niewielka część. Całkowicie odmiennie proporcje te wyglądają jeśli chodzi o oświetlenie ledowe. Dobra żarówka led e27 o mocy kilku watów dostarczy tyle samo światła, co tradycyjna żarówka o większej mocy, więc różnica jest naprawdę duża – ​. Jeżeli dodatkowo dołoży się długą żywotność, nawet parę razy większą od żarówek tradycyjnych, to okazuje się, że ledy są bardzo ekonomiczne. Co prawda wielu klientów może lekko przystopować cena, zaczynająca się od piętnastu złotych, jednak po dokładnym obliczeniu wszystkiego okazuje się, że ledowe żarówki są najbardziej opłacalne.

Zaciekawił Cię ten opis? To fantastycznie! Kolejne tak samo atrakcyjne treści dostrzeżesz pod poniższym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://bubucraft.pl/).

Zresztą w ostatnim czasie poziom cen się zmniejsza, co także w dużym stopniu wpływa na zainteresowanie nimi.

Kolejną zaletą oświetlenia ledowego jest to, że daje ono bardzo duże możliwości aranżacyjne. Same żarówki sprzedawane są w rozmaitych odmianach, które się od siebie różnią parametrami światła, przez co każdy mógł będzie kupić odpowiednią do swoich potrzeb.Ale poza tym dużą popularność zyskują ledowe taśmy, jakie da się bardzo ciekawie wykorzystać. Takie taśmy składają się z dużej liczby niewielkich diod, umieszczonych w niewielkich odstępach od siebie, często w różnej kolorystyce. Jeśli się podłączy do tego typu paska transformator led dający zasilanie, to taśma zaświeci na całej swojej długości – Z tego typów taśm i pasków bardzo chętnie korzystają projektanci, ponieważ dają one naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Da się je naklejać na schodach czy krawędziach ścian, dają wówczas delikatne oświetlenie które pomaga przy chodzeniu w domu. Często też pojawiają się pod szafkami kuchennymi czy przy lustrach, ale tak naprawdę miejsc, gdzie takie taśmy są wykorzystywane jest znacznie więcej.

Komentarze są wyłączone.