Dzisiejsze trendy w aranżowaniu mieszkań

W nowoczesnej aranżacji wnętrza jednym z najistotniejszych elementów jest wygląd ścian pomieszczeń. W wielu propozycjach ściany wyglądają dosyć ascetycznie, cechuje je minimalizm. Akcent położony bywa na jeden, najwyżej dwa odcienie.
Podobnie jest jeżeli idzie o wyposażenie wnętrz – dziś już nie modne są duże, ciężkie sprzęty, przeładowane izby. Słowem – w kreowaniu wnętrz obowiązuje wytyczna lekkości. Większość ze składników ma wywoływać wrażenie delikatnych, praktycznie nie zauważalnych.

Letnie fototapety od Fotolia

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Niemałą w tym rolę ma gra światła. Dąży się do tego ażeby w jak największym stopniu wykorzystać promieniowanie słoneczne, stąd obecność dużych okien lub przeszklone drzwi. Spotkałem się nawet z konstrukcją oranżerii jako powierzchni do odpoczynku. Jak przeto przystosować swe mieszkanie do najnowocześniejszych trendów? Mamy do wyboru 2 drogi: prostą i troszkę w wyższym stopniu skomplikowaną.

Jeżeli sądzisz, że w tym artykule są ciekawe wiadomości, to zobacz również inne szczegółowe omówienie opisywanej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Pierwsza to wyjście dla osób praktycznych bądź nie mających żadnego zacięcia plastycznego – to tapety. Dla tych z kolei którzy posiadają cokolwiek talentu rekomenduję szablony do ścian.

Jeśli jesteśmy ogromnie ambitnymi dekoratorami swoich gniazdek, z łatwością posługujemy się kredką i nożycami, w takim razie możemy spróbować samodzielnie wykonać szablony do ścian takie, które nam najbardziej pasują. Co ważkie w takowym wypadku na pewno nikt nie będzie posiadał tak samo wyglądającego mieszkania.

Dla tych z nas jacy są cokolwiek mniej wprawni w szermierce nożyczkami ostaje skorzystanie z pomocy innych osób. W internecie istnieje wiele sklepów oferujących gotowe malarskie szablony. Ich zakres tematyczny jest faktycznie nadzwyczaj duży, albowiem możemy zakupić szablony malarskie o wzorach fraktalnych, roślinnych a nawet schematycznie ilustrujących wybrane miasta. Szablony do ścian dostępne dziś w sprzedaży wykonane są zazwyczaj z dobrej próby folii, co umożliwia to by szablony malarskie mogły zostać użytkowane wielokrotnie. Zatem gdy już znudzi nam się odcień ściany lecz nie deseń na niej, wówczas otwieramy nasz ulubiony dawny szablon i na nowej ścianie z aktualnie ukochanym kolorem wymalowujemy stary deseń, który przez wykorzystanie nowego odcienia nie będzie znowu taki dawny.

Komentarze są wyłączone.