Troszcz o sprzęty, jakie stosujesz w twojej działalności

Wartość oraz efekt wykonywanej działalności zależy bardzo od sprzętów, w których poszczególne części bywają kluczowe, więc trzeba troszczyć się o ich stan.

lemiesze

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
dom - malunek

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Nie damy sobie rady bez nich w gospodarce, na budowie, przy wyrównywaniu terenów, czy odśnieżaniu ogromnych placów. A mowa o stalowych lemieszach, które znajdują się w dolnych partiach: pługa, spycharek, ładowarek, koperek, wiertnic.

Żeby znaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (http://www.grupapartner.pl/oferta/centrum-dystrybucji.html), a przeczytasz w tamtym miejscu niesamowicie interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

Ważne jest, żeby lemiesze, z które eksploatujemy, zrobione były z trwałej i opornej na pęknięcie stali. Ponieważ jeśli na przykład będziemy spulchniać ziemię i nasz pług natrafi na wielki kamień, to złej renomy stal – przypatrz się ofercie stali zbrojeniowej http://www.aner.com.pl/kategorie/stal-zbrojeniowa – ma szansę się uszkodzić lub nawet złamać. zatem ważne jest, aby do konkretnej działalności dobrać stal o uzasadnionej twardości. Natomiast wybierając lemiesze do ogromnych pługów śnieżnych trzeba pamiętać, by były zrobione ze stali odpornej na minusowe temperatury.

surowiec

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie na rynku znajdziemy mnóstwo lemieszy sprawdzonych producentów. Wybierając lemiesze doszperamy się choćby takich z ostrzącym się samoistnie profilem. Warto zwrócić także uwagę na dziób lemiesza, ponieważ jego odpowiedni profil może wpłynąć nie tylko na dokładniejsze spychanie, czy zakopywanie się w ziemię, ale także na zmniejszenie zużycia paliwa i mocy waszej koparki, czy ciągnika.

Na odporność tej stalowej części wpływa także ciężar sprzętu, dlatego należy ją dokładnie dopasować.
Zadbaj o sprzęty, którymi pracujesz i kupuj te lepszej kategorii, a będziesz kontent ze swojej produkcji.

Komentarze są wyłączone.