Czym z pewnością nie jest automatyka i w jakim miejscu ma ona swe zastosowanie?

Czy też gdy podjeżdżasz wieczorem do bramy własnej posiadłości, nie mogłoby być ci miło, jakbyś mógł po prostu wcisnąć przycisk na znajdującym się blisko kierownicy pilocie, aby w ten sposób roztworzyć bramę? Nie musiałabyś wychodzić z auta na być może padający właśnie deszcz.
Jeżeli o tym nie słyszałaś, to wiedz, że takie rozwiązania są prawdopodobne już od pewnego czasu.

Jest to wykonalne przy pomocy dostępnej właśnie techniki pod nazwą automatyka. Łatwo jest się domyślać, że to branża techniki i nauki, która zajmuje się kwestiami kierowania wieloma różnorakimi procesami, które mogą odbywać się lub zupełnie bez obecności osoby ludzkiej, bądź zaledwie z ograniczoną jego obecnością. Nie należy jednak mylić jej z automatyzacją, ponieważ ten proces ma na celu wyeliminować albo w maksymalnym szczeblu ograniczyć konieczność obecności osoby ludzkiej przy robieniu jakiejś pracy. Należałoby wspomnieć, że terminu automatyka używa się potocznie zarówno mówiąc o praktycznym wykorzystaniu sprzętów służących do pomiarów czy sterowania innymi mechanizmami.

Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Narzędzia z opisywanej branży techniki i nauki zazwyczaj można dopasować do jednego z trzech zasadniczych rodzajów. Jest to więc grupa sprzętów pomiarowych, grupa urządzeń sterujących (są to więc np. sterowniki) i grupa urządzeń wykonawczych.

W praktyce mogłyby to być urządzenia elektroniczne albo mechaniczne lub bardziej skomplikowane mechanizmy, jakie wykorzystują część lub wszystkie wymienione przed momentem sposoby. Mogłyby zostać one wykorzystane np. w przemyśle wydobywczym czy też w przemyśle transportowym. Widzimy więc, że ta branża techniki posiada duże zastosowanie.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące informacje na interesujący Cię dział. Wejdź do nowego artykułu oraz czytaj wpis.

/J]

Komentarze są wyłączone.