Jakiego rodzaju metale znajdują swe zastosowanie w medycynie, a jakiego rodzaju w elektronice?

W hutnictwie wytwarza się wiele różnych składników. Wszyscy wiemy, że przykładowo złoto czy też srebro znajdują wykorzystanie w jubilerstwie czy nawet w elektronice czy stomatologii.

Kiedy już mówimy o zastosowaniach medycznych, to należy wspomnieć również o tytanie, który jest stosowany przy tworzeniu wszczepów zębowych.
Wymienione srebro to także metal, z którego wykonuje się końcówki styków przewodów elektrycznych. Z pewnością każde dziecko rozumie, że zastosowany w żarówkach tak zwany żarnik, stworzony jest z wolframu. Z kolei miedź jest wielokrotnie stosowanym metalem w dziedzinie budowlanej. Wykonuje się z niej m.in. rynny czy przewody elektryczne. W budownictwie (a także w rolnictwie) wykorzystuje się również m.in.

Stale bądź na bieżąco (https://www.polnet.pl/pl/silosy/kontakt) w takich dziedzinach, które Cię ciekawią. Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości, kliknij w podany link, a pod nim czeka na Ciebie masa bieżących artykułów z owego tematu.

wapń. Aby używane do swoich zadań metale nie podlegały procesowi rdzewienia, pokrywa się ich powierzchnię innym metalem: cynkiem.

Poza tym złączenie kilku różnorodnych składników, jakimi mogłyby zostać różne metale i/lub dodatki karbonu stanowią tak zwane stopy metali.

Zainteresował Cię nasz tekst? Wejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj bramy rozwierne tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię zagadnieniach.

W zależności od ich struktury chemicznej, również one posiadają różne swe zastosowanie. Przykładowo:

– z aluminium produkuje się przykładowo felgi czy też karoserie samochodów,
– stal może posłużyć do tworzenia budynków (a także ich szkieletów), produkuje się z niej tory kolejowe czy też m.in. elementy motoryzacyjne,
– z brązu produkuje się wyroby jubilerskie oraz przykładowo pomniki,
maszyna

Źródło: pixabay.com
– mosiądz służy do produkcji okuć mebli,

– żeliwo z kolei może służyć do tworzenia tego typu przedmiotów jak: obudowy w przemyśle samochodowym, grzejniki czy rury do kanalizacji.
Należałoby wspomnieć, że metale moglibyśmy rozdzielić na lekkie czy szlachetne. Poza tym mogą one być w formie stałej albo ciekłej (rtęć).

Komentarze są wyłączone.