Czym jest folia termokurczliwa? Do czego może służyć?

Dzisiaj istnieje wiele możliwości na właściwe opakowanie różnego typu produktów. Od jakiegoś czasu to folia jest użyteczna w wielu takich sytuacjach, z tego względu też dość często się jej używa.

samochód marki ford F150

Autor: Yanki01
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule zajmiemy się takim materiałem, a mianowicie typem folii termokurczliwej.

folie termokurczliwe

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Folia termokurczliwa jest materiałem, jaki umieszczamy na produkcie, a następnie ogrzewamy go w celu zmniejszenia rozmiarów folii. W ten sposób mamy warstwę, która niesamowicie dokładnie przylega do powierzchni takiego produktu. Stanowi barierę przed uszkodzeniem, gdy mówimy o dość podatnych na uderzenia rzeczach, którymi są przykładowo owoce. Może być także używana w celu połączenia razem paru paczek, czy puszek, w celu wykonania swego rodzaju zbiorczego opakowania. Z reguły stosuje się tego typu zabieg, w przypadku różnych promocji, kiedy do jakiegoś artykułu dodaje się drugi w prezencie lub za niższą cenę. Z kolei czasami folia taka jest czymś w rodzaju zabezpieczenia, lecz chroni ona pudełko przed dostaniem się środka, ponieważ od razu widać, czy tak zwana plomba uległa zerwaniu. W ten sposób osoba kupująca ma gwarancję, że nikt inny nie otworzył wcześniej artykułu.
Folia (https://wienerberger.pl/produkty), o której tutaj mowa jest bardzo wszechstronnym rozwiązaniem, gdyż łatwo jest otrzymać jej potrzebny kształt i dostosować wymiary do gabarytów produktu.

Do tego wykonywana jest z najróżniejszych surowców, jakie mogą mieć inna kurczliwość. Obecnie coraz częściej też używa się surowców, które są ekologiczne, co na pewno jest z pożytkiem dla natury.

Komentarze są wyłączone.