Oświetlenie LED w kuchennym pomieszczeniu. Zerknij co należy wiedzieć.

Kuchnia to miejsce, w jakim spędzamy podczas dnia sporo czasu. Wielu ludzi ceni sobie to pomieszczenie najbardziej i traktuje je jako serce całego domu. Ze względu na to, że kuchnia winna być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna, warto zatroszczyć się o właściwe oświetlenie tego miejsca.

Praktycznie i estetycznie

tasmy ledowe

Autor: Dylan Tweney
Źródło: http://www.flickr.com

Blaty robocze z całą pewnością powinny być odpowiednio doświetlone, żeby zapewnić komfort i wygodę z chwilą gotowania. Wiele osób wybiera oświetlenie LED umieszczane pod wiszącymi szafkami. Jest to na pewno korzystne rozwiązanie – tego typu diody używają mniej prądu, będą służyć nieco dłużej od żarówek tradycyjnych, a do tego są proste w montażu i malo wadliwe. Ich światło stopniowo słabnie podkreślając, że nadchodzi pora wymiany elementu. Profile LED mogą bez problemu być stosowane jako element ozdobny, a wielu ludzi przekonuje do tego typu rozwiązań właśnie prostota w zamontowaniu oświetlenia, jako że zwykle wystarczy tylko podpiąć zasilacz LED – bez konieczności przeprowadzania kabli. Interesująco będą też wyglądać podświetlone w ten sposób krawędzie blatów kuchennych, co jak najbardziej nada wyjątkowego charakteru całemu wnętrzu.

O czym należy pamiętać?
Każdy może mieć własny gust i najróżniejsze oczekiwania dotyczące wyglądu kuchni. Niezależnie od tego, czy wolimy wybierać rozwiązania standardowe, czy też zdecydowanie bardziej preferujemy nowoczesne aranżacje pomieszczeń, na uwagę zasługuje także aspekt praktyczny. Profile LED na pewno wyglądają atrakcyjnie, podobnie jak wiszący sufit (zobacz galeriaoswietlenia.pl) z tego typu oświetleniem, a do tego są odporniejsze na uszkodzenia. Pamiętajmy jednakże, że by całość prezentowała się atrakcyjnie będziemy potrzebować kupić zasilacz LED dobrany do długości taśmy z oświetleniem – tutaj.

Sięgając po takie rozwiązanie w kuchni lepiej wybrać oprawki rozpraszające światło, żeby diody po uruchomieniu nie odbijały się w blacie kuchennym, który zazwyczaj jest błyszczący.

Jako że nie dają one zbyt intensywnego światła należy pomyśleć także o dodatkowym oświetleniu, dzięki jakiemu całe pomieszczenie będzie w jednakowym stopniu jasne – pozwoli to uniknąć kontrastów między oświetlonymi blatami i elementami kuchni, które pozostają poza obrębem świetlówek.

Komentarze są wyłączone.