Kopalnie odkrywkowe – jakie niosą za sobą straty?

Rozkwit specjalności górniczej w naszym kraju jest na dobrym pułapie. Organizowane są coraz nowsze inwestycje, w jakich kluczową rolę gra wprowadzanie postępowych technologii wydobycia i powiększanie bezpieczeństwa pracowników. Dotyczy to zarówno kopalni podziemnych, jak i odkrywkowych. Należałoby natomiast zaobserwować, że przygotowanie nowego miejsca wydobycia pociąga za sobą dużo strat, jakie bezpośrednio dotykają obywateli okolicznych terenów. Nie zadziwia więc fakt, że każdej przewidywanej inwestycji akompaniuje fala sprzeciwów, które w szczególności tyczą się ochrony środowiska. Znaczącym tematem jest nawiązanie porozumienia między obiema stronami, bo często okazuje się, że opcja otwarcia kopalni przynosi jednak pewne zyski. Warto natomiast pamiętać, że kreuje się na to gro czynników, takich jak szczególnie jej położenie.

przemysł - odwzorowanie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o najświeższe inwestycje górnicze to sporo sprzeciwów tyczy się Wielkopolski i planowanej tam kopalni odkrywkowej. Nie sposób nie wspomnieć o wielu szkodach, jakie wyrządzić może obecność kopalni dokładnie w tym miejscu.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło części do wózków widłowych jungheinrich a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Jako najważniejszy punkt potrzeba postawić straty dla mieszkańców, jakich czeka wysiedlenie. Dla osób, których domu i domostwa są dorobkiem całego funkcjonowania uzasadnienie decyzji o powstaniu kopalni całkowicie nie jest wartościowe. Planowana kopalnia odkrywkowa Wielkopolska być może i pociąga nowe miejsca pracy, natomiast przy licznych stratach środowiskowych nie są one tak pociągające.

Zainteresował Cię nasz tekst? Zatem zachęcamy Cię – zajrzyj na kolejną stronę i dokonaj oceny naszych starań. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń – pisz!

Jednym z najbardziej racjonalnych argumentów przeciw, z którymi spotyka się kopalnia odkrywkowa Wielkopolska jest fakt, że ziemie na tym terenie są bardzo urodzajne. Należą do jednych z istotniejszych w skali kraju i przekazanie ich pod kopalnie jest wielką stratą dla miejscowego rolnictwa, jakie ma znaczenie dla całego kraju. Wśród wielu opinii rzecz jasna ta spotyka się z największą aprobatą niekiedy najważniejszych władz kraju.

Nie można ukryć, że inwestycje są relewantnym elementem gospodarki państwa. Znaczące jednak, by były one przygotowywane z rozwagą i intelektem – w miejscach, które nie cierpią z tego tytułu licznych szkód.

Komentarze są wyłączone.