Prace domowe Twojego dziecka niejednokrotnie Cię zaskoczyły

Schemat nauczania stale ulega zmianom. Niezmienne jednak zostaje to, że czasami prace jakie uczeń musi wykonać w domu do najprostszych nie zaliczają się i wiele razy nawet z pomocą rodziców mają z tym bardzo dużo problemów.
Kto z rodziców dzieci w wieku szkolnym nie przechodził przez doświadczenia mające zaprezentować rozwój ziarna fasoli ustawionego na bandażu, czy również opis wzrastania rzeżuchy.

ogłasza zimowe wietrzenie ogłasza zimowe wietrzenie magazynów!]
Te zadania należą oczywiście do najłatwiejszych, gdyż dotyczą programu nauczania dla klas szkoły podstawowej. W późniejszych klasach pojawiają się takie przedmioty jak fizyka lub chemia i takich doświadczeń uczniowie wykonują wyraźnie więcej.

Kliknij tu – ta unikalna strona internetowa (http://www.klimatop.pl/klimatyzatory,83.html) będzie dla Ciebie interesująca. Prezentowane tam informacje dotyczą podobnej kwestii, co tekst, który właśnie czytasz.

Któż z rodziców nie pamięta już, iż jego pociecha tworzyła własnymi rękami choćby barometr lub (nasze linki) siłomierz do obliczania siły na lekcjach. Taki siłomierz niby nie jest trudny do zrobienia, jednak pewna wiedza i precyzja niewątpliwie okazuje się w tym przypadku wymagana. Czasy, gdy na zajęciach technicznych tworzyliśmy na przykład karmniki dla ptaków lub przyswajaliśmy umiejętność szydełkowania dawno temu już przeminęły i niestety takie powszechne umiejętności, jakie jeszcze my mieliśmy okazję nabyć, nasze dzieci już jej nie mają. Czy to dobrze, lub źle okaże się to później. Co prawda taki siłomierz będą potrafiły wykonać, lecz czy to im się w przyszłości okaże przydatne? Nie jest to zagwarantowane.

Czasami trzeba naszym dzieciom pomóc w takich niepowszechnych zadaniach, ponieważ z wieloma faktycznie mogą sobie sami nie dać rady.

Komentarze są wyłączone.