Jak odszukać najlepszego dekoratora wnętrz w Warszawie?

Urządzanie własnego domu jest końcowym etapem prac budowlanych lub remontowych. Niejednokrotnie zdarza się tak, że nie posiadamy poczucia estetyki i planujemy oddać ten fragment prac fachowcom. Dobry dekorator zdecydowanie zaprojektuje nam pomieszczenia jak najlepiej, a stałe konsultacje obudzą poczucie, że tak naprawdę dom wygląda dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy. Początkowo warto zapoznać się z różnicami między dekoratorem a projektantem. Za pomocą tej wiedzy będziemy pewni, że korzystamy z usług odpowiedniej osoby.

Po pierwsze dekorator powinien mieć głównie wyczucie stylu, to ważniejsze w tym przypadku niż wykształcenie, które nie jest koniecznością. Dekorator, jak nazwa sugeruje, dekoruje wnętrza, czyli wyposaża w pewne akcesoria. Dekorator nie musi posiadać wiedzy budowlanej, ponieważ nie skupia się na aspektach funkcjonalnych. Jego zadaniem jest wybór odpowiednich mebli i dodatków oraz dobrego połączenia barw. Projektant przede wszystkim projektuje wnętrza tak, aby były naprawdę funkcjonalne.

Ustalając przebieg projektu z mieszkańcami sprawdza jaki układ będzie najbardziej komfortowy. Projektant musi z tego względu otrzymać odpowiednie wykształcenie. Z pewnością musi zwracać szczególną uwagę przeróżne aspekty, m.in. jeżeli jest takie zapotrzebowanie – dopasowanie do osób niepełnosprawnych. Wszystko powinno być zgodne z ekologią. Projektant zajmuje się funkcjonalność pomieszczeń. Należy pamiętać, że projektant może jednocześnie być też dekoratorem, jednak nie każdy dekorator może zostać projektantem. Jeśli interesują nas warszawscy dekoratorzy wnętrz warto przejrzeć ich strony internetowe.

Aktualnie niemal wszystkich wiadomości szukamy online. Dlatego też niemal każda firma ma w nim swoje miejsce. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło: „dekoratorzy wnętrz Warszawa”, aby otrzymać pełną ofertę proponowanych usług. Na swoich witrynach warszawscy dekoratorzy wnętrz zazwyczaj zamieszczają swoje portfolio oraz rekomendacje klientów, w związku z czym z miejsca mamy możliwość zapoznania się z ofertą.

zawieszone na ścianie kwiaty z bibuły

Autor: Kelly Hunter
Źródło: http://www.flickr.com

Należy nie bać się, że zatrudnienie dekoratora sprawi, że wnętrza nie będą ostatecznie zgodne z naszym gustem. Wszystko są skrupulatnie konsultowane z zamawiającym. Praca jest w pełni pod naszym nadzorem, dlatego też najczęściej wybory trafiają w pełni w nasz gust. Chociaż za najlepszych fachowców zapłacimy trochę więcej, efekt końcowy będzie na pewno odwzorowaniem naszych potrzeb, a dom będzie domem, nie tylko budynkiem.

Komentarze są wyłączone.