Fototapety w projektowaniu wszelakiego rodzaju wnętrz

Dzisiaj fototapety to nie tandetne obrazki niezdarnie przyklejone na ścianę, to obrazy z głębią, które jest możliwość użyć w każdym pomieszczeniu.
Fototapety stały się dziś niezwykle lubianym instrumentem w projektowaniu każdego rodzaju pomieszczeń.

Dziś wykorzystuje się je nie wyłącznie w mieszkaniach prywatnych, bajecznie zaplanowane stają się idealnym fragmentem wystroju wielu przeróżnego typu biur, kancelarii, bądź ośrodków spa.
świece

Autor: Elite Balustrade
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta to planowo wyłoniona fotka, czy też grafika wydrukowana z wykorzystaniem szczególnej maszyny drukarskiej na dobrym podkładzie. Fototapeta może być wydrukowana na folii samoprzylepnej. Bardzo dobrze nadaje się na sprzęty, drzwi i szyby, ale jest w stanie być także zastosowana na równą ścianę. Fototapeta papierowa to najbardziej prosta postać tapety. Fototapeta z lateksu powstaje na podkładzie papieru z domieszką lateksu. Posiada tę zaletę, że zezwala ścianie oddychać. Bez laminowania przydaje się pod szybę, albo w lokalizacje nie narażone na tarcie i dotykanie. Fototapeta laminowana przydaje się do większej części wnętrz, jest niezwykle wygodna, albowiem można ją zmywać wodą. Fototapeta winylowa powstaje na gruncie flizeliny z dodatkiem winylu. Taka fototapeta jest grubsza, cięższa i niezwykle trwała. Może ukryć drobne niedoskonałości ściany, jednakże nie zezwala jej oddychać. Wolno ją używać w kuchni, łazience, korytarzu.

Ów typ ozdoby może optycznie powiększyć, bądź pomniejszyć przestrzeń. Warto z rozsądkiem podchodzić do kupna tej ozdoby ściany, gdyż może się okazać, że fototapeta jest źle dobrana do danego pomieszczenia.

Komentarze są wyłączone.