Zysk na czterech kołach

Otwarcie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednakże wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego wozu najczęściej siadają turyści, jacy w trakcie urlopu nie oszczędzają.

budownictwo

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
fotos - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Wypożyczalnia aut to w naszym kraju ciągle biznes mało popularny.

Masz ochotę zapoznać się z nowymi ciekawymi wątkami na zbliżony temat? Bez problemu. Najedź na hiperłącze (http://www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-parowe) i czytaj do woli.

Pośród rodaków pokutuje mit, że na wynajęcie pojazdu stać jedynie najbogatszych, natomiast ażeby uruchomić taką działalność, potrzebne są olbrzymie nakłady, jakie mogą się nigdy nie zwrócić. Tymczasem Polska to rynek z wielkim potencjałem.

Prowadzenie wypożyczalni czterokołowców zaczęło się opłacać, gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, a granice pozostały otwarte. Dzięki temu nasze państwo zaczęło odwiedzać coraz więcej turystów, a to właśnie oni są jednym z motorów napędowych owego biznesu. Drugim filarem, na którym swoją aktywność opierają wypożyczalnie wozów, są klienci biznesowi. Przedsiębiorstwa wynajmują pojazdy dla swoich gości, lecz również dla pracowników, którzy prowadzą transakcje w innym mieście.

Ten materiał ma fascynujące dane na omawiany wątek, ale jeśli chcesz zgłębić pokrewne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje.

koszty wynajęcia wozu są niższe niż np. koszta pracowniczych taksówek. Oprócz wynajmu krótkoterminowego, popularny wśród firm jest także tak zwany wynajem średniookresowy, jaki trwa parę miesięcy. Korzystają z niego przedsiębiorstwa, które w krótkim czasie muszą utworzyć flotę samochodów przeznaczoną do obsługi konkretnego projektu w wyznaczonym terminie.

Dzięki temu nie muszą ponosić wysokich kosztów kupna nowych wozów oraz nie muszą trzymać ich, gdy projekt pozostanie już ukończony. Z pewnością warto zatem swą ofertę rozszerzyć o ciężarówki oraz przeróżnego typu przyczepy. To na pewno szybko się zwróci.

Komentarze są wyłączone.