Jaki blat do kuchni jest najlepiej wybrać?

Urządzanie kuchni zazwyczaj nie jest wcale tak łatwe jak mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka. Zwykle nie zwracamy na to większej uwagi, jednakże zdecydowanie dobrze poświęcić trochę czasu na dokonanie właściwego wyboru choćby w kwestii blatu czy w odniesieniu do wyglądu zastawy naczyniowej.

Jeśli kuchnia nie służy Wam jedynie do ozdoby, ale praktycznie na co dzień coś przygotowujecie w niej, wtedy wybór właściwego blatu będzie niezwykke istotną sprawą. Pamiętaj także, iż powierzchnia blatu roboczego musi być naprawdę spora jeśli pragniesz, żeby codzienna praca kuchenna była wygodna. Co więc można wybrać?
blat drewniany

Autor: Jared
Źródło: http://www.flickr.com
Typy blatów
kinkiet

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na eleganckim i stylowym wyglądzie Twojej kuchni, wówczas zdecydowanie niezłym wyborem będzie blat drewniany. Zazwyczaj decydują jednak kwestie ekonomiczne, wówczas zazwyczaj decydujemy się na płytę MDF, która zazwyczaj jest stosunkowo tania, a równocześnie rewelacyjnie zastępuje drewno. Jeżeli masz dużo gotówki i marzysz o czymś, co będzie sprawdzać się przez długie lata, wówczas możesz postawić także na blat (przejdź dalej) kamienny – dla przykładu marmurowy czy granitowy. Zazwyczaj jednak jeżeli marzymy o naprawdę stylowej kuchni, wówczas dobrze sprawdzi się blat drewniany, który znakomicie pasuje zarówno do współczesnych wnętrz jak również do tych nieco rustykalnych – oczywiście jeżeli wybierzemy odpowiedni odcień drewna.
Jak zadbać o drewno?
Sylwestrowa aranżacja mieszkania

Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
Jeśli zdecydujesz się na drewniany blat, wówczas bez wątpienia musisz o niego odpowiednio zadbać.

Taki blat wymaga regularnego olejowania i dużej uwagi. Nie można stawiać na nim bezpośrednio garnków, które są mokre lub zbyt gorące. Wówczas na blacie mogą bowiem pojawiać się nieestetyczne plamy, które na dodatek jest bardzo ciężko usunąć.

Komentarze są wyłączone.