W jaki sposób fotografować budowle?

Gdzie znaleźć ciekawe plenery z architekturą w roli głównej? Oczywiście w miastach. Te są autentyczną skarbnicą cudów architektonicznych. Jeśli uda ci się polecieć do Lizbony albo Rzymu, stanie przed tobą bezmiar interesujących motywów, punktów oraz stylów.

producenci

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Grupy zakupowe

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
fotografia architektury

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz tego ciepły blask popołudnia.

Jeżeli ten tekst wydaje Ci się ciekawy, sprawdź informację opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

Tylko ładować aparat i jechać. Ale i polskie miasta, jak choćby Kraków albo Gdańsk, mogą być dobrym polem do zmagań z teksturami jak też refleksami. Tak przedstawia się fotografia architektury.

Kluczowy dylemat, z jakim przyjdzie ci się zmierzyć podczas pstrykania architektury, to z pewnością perspektywa. Bowiem gdy staniesz pod dużym budynkiem, jaki wyda ci się piękny, i zerkniesz na niego szerokokątnym obiektywem, ujrzysz, iż już nie wygląda tak bajecznie. Wertykalne linie ścian zaczną się walić, z kolei budynek będzie przypominał rakietę, jaka przygotowuje się do wylotu. Perspektywę poprawi oddalenie się od pstrykanego obiektu oraz użycie dłuższej ogniskowej. Warto też stanąć nieco wyżej, na przykład w oknie przeciwległej czynszówki. Fotografując budowle, w żadnym wypadku nie spiesz się. Daj sobie czas: oglądaj, badaj, poszukaj.

Jeżeli przedstawione w niniejszym wpisie informacje są dla Ciebie emocjonujące, to dodatkowo, który publikuje podobne artykuły.

Nie rzucaj się zaraz do zdjęć – przez wizjer aparatu można dostrzec mniej. I myśl szerzej, niż widzisz – czasem przecudowne baranki chmur albo granat nieba o lazurowej godzinie dodaje scenerii wdzięku.

Zanim wycelujesz w jakieś miejsce swój obiektyw, zastanów się, czy istotnie jest ono tego warte. Sprawdź punkty, gdzie perspektywa jest mało odkształcona oraz gdzie blask układa się w najbardziej niezwykły sposób. Gdzie grają odcienie, kształty i rytmy.

Komentarze są wyłączone.