Nie zapomnij o tym, aby zadbać o dobre wykończenie dachu twojego mieszkania

Dach jest ukoronowaniem całego budynku, chroni go przed wpływem warunków zewnętrznych, więc musi być wyjątkowo solidny. Nie można zaniedbać najmniejszego detalu przy konstruowaniu dachu, bo w przyszłości może to skutkować kłopotami z zawilgoceniem budynku i ciągnąć za sobą duże płatności. Należy więc dołożyć starań, by wybrać najlepsze pokrycie dachu i odpowiednio go wykończyć. To zdecyduje o komforcie użytkowania budynku.

Ważny jest materiał położony na dachu

wejdź tutaj

Autor: Röben
Źródło: Röben

Jeszcze niedawno najchętniej stosowanym pokryciem dachowym okazywały się dachówki. Niestety, w wielu sytuacjach okazywały się one słabo skuteczne, przepuszczały wodę, często ulegały uszkodzeniom, jak również były zrywane podczas wiatru. Następnie popularne stało się pokrycie dachu eternitem, ale tworzywo to uznawane jest za bardzo niebezpieczne dla życia ludzi. W ostatnim czasie renomę zdobyły pokrycia z blachy i tak zwanej blachodachówki.

Blachodachówki jako modny i ładny materiał dachowy

Na pierwszy rzut oka blachodachówki nieco przypominają normalne dachówki, ale prezentują się bardziej gustownie oraz przez dłuższy czas utrzymują świeżość i ładną postać. Blachodachówki dostępne są w różnorakich wzorach oraz kolorach, co stwarza sposobność, by ładnie dopasować dach – zobacz by porównać – do fasady czy kształtu budynku. Spotkać można zarówno tradycyjne czerwone blachodachówki, jak i również brązowe, zielone, szare wnętrz (polecana strona) czarne. Posiadają one też różnorodne struktury, a stal, z której produkuje się to pokrycie, daje pewność, iż przez szereg lat będzie ono wypełniało swe zadanie.

Ważne są także obróbki blacharskie

Dachówka ceramiczna

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Kupno tworzywa, które będzie pokrywać dach, jest bardzo ważny, lecz nie powinno się zapomnieć o pozostałych częściach, które razem z dachówkami przesądzają o tym, czy dach okaże się wodoszczelny oraz porządny. Obróbki blacharskie wykańczają takie kluczowe części, jak szczyt dachu lub miejsca wokół komina oraz rynny (polecana firma). Nie tylko zabezpieczają one przed przeciekaniem wody lub podmuchami wichru, ale również tworzą staranne wykończenie dachu.

Komentarze są wyłączone.