Na jakie dolegliwości pomaga olej arganowy? Czemu warto go stosować Jakiego typu ma zalety?

Arganowy olej to jeden z droższych i docenianych olejków na świecie. Tworzy się go z owoców żelaznej arganii, a do stworzenia 1 litra olejku tłoczonego na zimno należy zużyć aż trzydzieści-trzydzieści pięć kilogramów

mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy wyróżnić dwa typy takiego oleju – spożywczy (serwis) i kosmetyczny. Jeden z nich tworzy się z prażonych nasion drzewa arganowego, najbardziej często ma ciemnozłoty kolor, a również oryginalny orzechowy smak.

Powstała autorska strona www (https://facetaria.pl/) – wejdź w ten link, poczytaj artykuł i zostaw proszę swój komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Ten drugi stosowany w kosmetyce, wytwarza się z nieprażonych nasion, jest dużo jaśniejszy. Olej arganowy popularny jest w Maroku od bardzo dawna, od ponad tysiąca lat – .

Jest bardzo bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe, ale również witaminę E, więc jego wpływ na cerę będzie obejmować walkę z suchością, jak również szorstkością, ale też niweluje blizny czy zmarszczki. Gdy jest przyjmowany doustnie to mocno zmniejsza poziom szkodliwego cholesterolu, poprawia krążenie i oraz polepsza system odpornościowy. Olej arganowy jest tłoczony na zimno, a to dlatego aby zachować najbardziej ważne właściwości orzechów – link do strony.
Określeni producenci przyrządzają to troszkę inaczej, więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Może to poprawiać walory aromatyczne , ale z drugiej strony niszczy część aktywnych, korzystnych dla dobrej kondycji substancji. Każdy powinien stosować taki olejek, ma idealne właściwości.

Ma zawarte w składzie tego typu substancje jak stygmasterol, tirukallo oraz witamina E, które regenerują naskórek, polepszają kondycję komórek, dodatkowo olejek ten ma przeciwzapalne właściwości, które ochraniają skórę przed oraz po opalaniu. To wszystko pokazuje, że jest to olejek warty uwagi, którego stosowanie poprawia nasze zdrowie.

Komentarze są wyłączone.