Druga strona lustra

Anglicy mawiają, iż jedno lustro jest lepsze niż cała galeria portretów przodków. Jednak co zrobić by lustro harmonizowało z wnętrzem? Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra stanowi niebanalną ozdobę każdego pomieszczenia. Jakże to pomocny a przy tym uroczy przedmiot. Przede wszystkim namyślmy się w jakim miejscu lustro powiesić. Ważne jest, co będzie się w nim odbijało. Wielkie lustro da złudzenie przestrzeni, małe umieszczone po przeciwnej stronie okna, da nam migoczące refleksy.

oświetlenie łazienkowe nad lustro

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

Potem skoncentrujmy się nad ramą. Lustro (odnośnik do strony) może harmonizować z pomieszczeniem i być tylko fazowaną taflą nierzucającą się w oczy lub wprost przeciwnie – być oprawione w bogato rzeźbioną ramę. Lustra na zamówienie okażą się najlepszą decyzją. Do jadalni z wiekowymi meblami wstawmy więc duże, rzeźbione, a nowoczesny salon z ochoczo przyjmie lustra bez ram.

Nadanie oryginalnego kształtu lustrom stanowi cenny element aranżacji wnętrz. Służą temu procesy fazowania oraz szlifowania. Zadaniem procesu fazowania jest stworzenie na krawędzi szklanego panelu wyraźnej fazy. W wyniku przebiegu fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co zdobywamy wspaniały i przykuwający uwagę efekt końcowy. Gotowe brzegi szkła nie mają nierówności i ostrości, czego konsekwencją jest gruntownie obrobiona krawędź..

Lustra fazowane o wszelakich szerokościach ofiarują nam niebywałe wykończenie, które doskonale współgrają również z meblami, przez co podnoszą ich atrakcyjność. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy, nadaje elementom szklanym niesamowicie elegancki i stylowy wygląd. Szlifowanie zaś, polega na wygładzeniu granicy luster mianowicie od cienkich do grubszych obrębów.

lustro

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

W obawie przed uszkodzeniem ciała, najważniejszy warunek, jaki powinno spełniać szkło oddane do użytku. Od chwili gdy rzemieślnicy z Murano poznali tajniki wytwarzania szkła – sprawdź więcej na: Parcie Na Szkło Warszawa pokrytego metalem, z lustrzanej tafli może być wszystko – od lamp po meble. Mamy w czym wybierać.

Komentarze są wyłączone.