Typy oraz rodzaje wodomierzy – co powinno się o nich wiedzieć i jaki wodomierz wybrać?

Oferta wodomierzy jest teraz ogromnie zróżnicowana, na rynku odkryjemy dużo różnych modeli i rodzajów wodomierzy, które odróżniają się od siebie sporymi parametrami technicznymi. To sprawia, iż nie zawsze bez trudu nam wybrać dobry, najlepszy wodomierz, jaki zrealizuje nasze wyczekiwania.

By wybrać odpowiedni wodomierz, powinno się nie jedynie zorientować się w cenach oraz modelach wodomierzy, ale też w warunkach eksploatacji, typu instalacji wodnej czy sposobach dokonywania pomiaru. A co warto wiedzieć na temat samych wodomierzy?
licznik

Źródło: flickr.com
Współcześnie najpopularniejszym typem wodomierzy są wodomierze mechaniczne, jakie dzielą się na wodomierze mokre i suche- Cechują się one niezmiernie stosowną jakością, są urządzone w wirnik, który wprawiany jest w ruch obrotowy przez przepływającą wodę. Dzięki temu wskazuje on bieżący stan zużycia. Ze względu na sposób, w jaki przesyłany jest ruch wirnika do liczydła, wodomierze (przejdź) te zdołamy podzielić na następne dwa typy – wodomierze suchobieżne i mokrobieżne. Istnieje także rozdzielenie wodomierzy ze względu na kontur wirnika, są to wodomierze śrubowe oraz skrzydełkowe.

Wodomierze skrzydełkowe w większości wypadków użytkuje się do niedużych instalacji, a śrubowe mają użycie w razie większych, w związku z tym stosuje się je przeważnie w przemyśle. Co więcej wodomierze skrzydełkowe dzielą się także na wodomierze jednostrumieniowe oraz wielostrumieniowe. Wodomierze wielostrumieniowe posiadają wirnik z dodatkową osłonką, jaka wywołuje rozbicie strumienia, oraz co za tym idzie, napływ wody znacznie mniejszymi strumieniami- Za to wodomierzewodomierze (więcej informacji) jednostrumieniowe mają wirnik bez osłonki, woda dopływa więc jednym, dużym strumieniem.

Zarówno wodomierze wielostrumieniowe, jak również jednostrumieniowe bez kłopotu znajdziemy w asortymencie sklepów, jakie posiadają tego typu sprzęt. Warto poznać się z ofertą sklepów online, gdyż to naturalnie one posiadają największą i najmocniej rozbudowaną ofertę. Naturalnie w asortymencie odszukamy perfekcyjne wodomierze, które spełnią nasze wyczekiwania.

Komentarze są wyłączone.