Jak można przełamać klasyczną powierzchnię ścian w domu? Czy zawsze muszą to być radykalne zmiany?

Ważną częścią aranżacji w mieszkaniu są ściany jak również to, w jaki sposób zmienimy ich wygląd. A możemy to zrobić na wiele sposobów. Już samo położenie gładzi jak i zmiana barwy mają ogromny wpływ na efekt końcowy wystroju pomieszczeń. Jednak sam kolor to nie wszystko, gdyż możliwości jest o wiele więcej. W jaki sposób można jeszcze zmienić wygląd prostych, jednolitych ścian?

przykładowa aranżacja salonu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno bardzo interesujące są fototapety do sypialni. W tym pomieszczeniu bowiem można pozwolić sobie na trochę większą swobodę gdy chodzi o wystrój. Sypialnia jest jakby taką prywatną przestrzenią w przeciwieństwie do pokoju gościnnego, do jakiego zapraszamy gości. W takim miejscu można zdecydować się nawet na bardzo ryzykowny wystrój, istotne byśmy to my byli z całości zadowoleni oraz aby sprzyjał on relaksowi. Właśnie fototapety dają duże możliwości – zobacz tu: . Po pierwsze z tego powodu, iż można je umieszczać na różnych nawierzchniach, takich jak obdrapana szafa, drzwi czy fragmenty ścian. Poza tym wybór gotowych wzorów jest bardzo imponujący. Możemy także zlecić przeniesienie na fototapetę fotografii, jaką sami zrobiliśmy w czasie ostatnich wakacji. To już zależy właśnie od nas. Wystrój zmieni się diametralnie i nie będzie ani trochę nudny.

Innym sposobem na odmienienie przestrzeni są naklejki na ścianę – . Część osób zapewne kojarzy je przede wszystkim z pokojami dziecięcymi. Faktycznie istnieje sporo motywów, z których dzieci będą na pewno zadowolone. Na uwagę zasługują na pewno fluorescencyjne naklejki, jakie świecą w nocy oraz dają dodatkowy efekt wizualny, także gdy zgasimy światło. Natomiast należy wiedzieć, iż wzorów do salonów albo sypialni jest także bardzo dużo. Takie naklejki to nie jest duży koszt, a mogą ogromnie zmienić klimat pomieszczenia. Już nawet jeden, mały akcent na normalnej, białej ścianie da ciekawy oraz oryginalny efekt.

piękne ściany

Autor: Decowood
Źródło: Decowood
Ostatnimi czasy bardzo modne są wszelkie motywy naturalne pod postacią surowych ścian z cegieł, drewnianych wstawek, czy surowego betonu. Możemy takie niewielkie fragmenty wyodrębnić na ścianach i troszkę poeksperymentować. Już na etapie urządzania surowego domu prosto jest to zrobić. Wystarczy tylko zaplanować co chcemy zostawić w stanie surowym oraz odpowiednio zakonserwować taką powierzchnię. Jednak nawet potem, gdy robimy remont, można coś takiego wykonać.

Czy poszukujesz świeżych danych na prezentowany temat? Jeżeli tak, to przenieś się do serwisu (http://dierre.pl/produkty-2/drzwi-o-zwiekszonej-odpornosci-wlamanie/), na którym znajdziesz atrakcyjne wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Najprościej będzie wyłożyć fragmenty ściany gotowymi panelami(polecamy płoty panelowe) zrobionymi z plastrów drewna. Ładnie się prezentują oraz są proste w montażu. Warto poeksperymentować, bo rezultat może nas bardzo miło zaskoczyć. Więcej pomysłów i inspiracji znajdziesz tutaj: .

Komentarze są wyłączone.