Czym się charakteryzuje wspólnotowy znak towarowy oraz jak wygląda kwestia umieszczenia prywatnej twórczości w Internecie?

Działalność na rynku niesie dla biznesmenów i twórców wiele kłopotów. Jeśli biznesmen nie uchroni właściwie swoich znaków towarowych, to naraża się na niebezpieczeństwo ich utraty. A konsekwencje tego mogą przyczynić się do bankructwa firmy. Tak doniosłe znaczenie dla działania przedsiębiorstwa ma ochrona jej aktywów, takich jak znak towarowy.

W dość trudnym położeniu są również twórcy różnych dzieł. Za sprawą rozwoju sieci stało się możliwe szybsze i lepsze kopiowanie i rozpowszechnianie ich dorobku. Właściwie nie istnieje idealne ustrzeżenie ich twórczości, ale mimo tego powinni zdawać sobie sprawę z praw im przysługujących. Zrozumienie podstawowych terminów tego zagadnienia ułatwi bezpieczne poruszanie się po Internecie.
Wspólnotowy znak towarowy JWP jest rejestrowany w Alicante w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego.

Jeśli masz chęć zgłębić kolejne materiały na ten temat, zobacz tekst na portalu, a z pewnością on także okaże się dla Ciebie szczególny.

Od dnia pierwszego maja 2004, gdy nasza ojczyzna wstąpiła do Unia Europejska, zabezpieczenie wspólnotowych znaków obejmuje zarazem Polskę. Początek ochrony tego znaku ma miejsce od dnia rejestracji i obejmuje całe terytorium Unii Europejskiej. Zawiera również jednolity charakter prawny, jak i spójną procedurę zgłoszenia. Okres ochronny obejmuje 10 lat i ma możliwość przedłużenia na kolejne dziesięć lat. Oczywiście osoby trzecie nie mogą z tego znaku korzystać. Jeśli zamierza się rozpoznać szacowane koszta rejestracji, to trzeba wpisać w wyszukiwarce frazę: „rejestracja znaku towarowego cena”, a uzyska się wyszukiwane informacje.

Laptop

Autor: Lindsey Turner
Źródło: http://www.flickr.com

Ochrona praw autorskich w Internecie jest następnym ważnym tematem, który warto podjąć. Każdy niemalże Polak korzysta z Internetu w szukaniu drogocennych materiałów czy informacji.

Łatwo tu o naruszenia praw autorskich, ponieważ sam fakt, że dane materiały są dostępne w Internecie nie upoważnia obywatela do ich swobodnego kopiowania i rozpowszechniania. Można bowiem narazić się na prawne konsekwencje. Prawa autorskie przysługują autorowi zdjęć, grafiki, tekstów, nagrań dźwiękowych czy wizualnych.

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej strony, na której przygotowaliśmy atrakcyjne posty – wejdź w link pit online 2020.

Wszelkie dzieło rąk ludzkich jest objęte tym prawem, bez względu na jego autora, miejsce ulokowania w Internecie czy jego rodzaj.
Autor

Komentarze są wyłączone.