W ostatnich latach w Polsce buduje się mnóstwo nowych ulic według najnowszych technik z najlepszym asfaltem

Jeśli mówimy o budowie dróg, to międzynarodowa technika ruszyła z kopyta. Przeprowadza się wiele eksperymentów, które mają na celu w głównej mierze zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego oraz przedłużenie przydatności konkretnej powierzchni.
Niezwykłą popularnością cieszy się ostatnimi czasy asfalt porowaty.

Przeprowadza się teraz wiele testów, które dają satysfakcjonujące wyniki. Najbardziej w kwestii wygłuszania szumu przez asfalt porowaty oraz odprowadzania deszczówki, wobec czego droga nie jest tak śliska – najlepszy asfalt porowaty. Wszyscy wiemy, że to podwyższa bezpieczeństwo na trasie, gdyż śliska droga nierzadko jest powodem kolizji. Pewna grupa fachowców niepokoi się, że na asfalt porowy nazbyt silnie oddziałuje woda i powietrze i droga zbyt prędko się niszczy.

Jeżeli demonstrowana tutaj kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (https://poltrading.com.pl/) na ten temat. Twój komentarz bez wątpienia dla autora się będzie liczyć.

Jednak nowoczesne metody i najlepszej klasy lepiszcze niweluje ten problem. Toteż jest to typ asfaltu, przed którym widzimy rewelacyjną przyszłość.

Projekt opatentowany

Autor: Archives New Zealand
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei asfalt 70/100 zazwyczaj jest stosowany to lekkiego ruchu na parkingach lub do zaklejania dziur powstałych w powierzchni drogi – sporo więcej zobaczysz na www. Ten typ asfaltu jest zwykle używany jak spoiwo do produkcji mieszanek asfaltobetonowych lub do produkcji emulsji asfaltowych.

Oczywiście powinien spełniać wszelkie standardy polskiego inspektoratu budowlanego i posiadać odpowiednie certyfikaty. Asfalt 70/100 jest oczywiście zaliczany do gatunku asfaltów drogowych, tak zwanych asfaltów upłynnionych, które produkuje się w technologii „na gorąco”.

Komentarze są wyłączone.