Niezwykle interesująca i stosunkowo tania opcja dla kamiennego ogrodzenia

Ogrodzenia wyprodukowane z kamienia są niezwykle eleganckie i widowiskowe, jednak ich budowa jest dość skomplikowana, dlatego też aktualnie zazwyczaj stosuje się pewne alternatywne rozwiązanie, jakie używane jest w budownictwie do umacniania koryt rzecznych lub skarp.

gabiony

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

wełna

Źródło: pixabay.com
Do wykonania takiego rozwiązania stosuje się specjalistyczne klatki, które są wykonane z metalowych prętów oraz siatki. Tego typu gabiony wypełnia się potem kamieniami oraz konstruuje się mur ustawiając jedną klatkę na drugiej. Części wyprodukowane z metalu są zabezpieczone przed korozją, poprzez ich ocynkowanie. Ponadto mogą być także pokryte alucynkiem czy warstwą z PCV. Obecnie na rynku są gabiony, które mają szerokość 1m, długość od 1 do czterech m i wysokość od 0,5 do 1 metra. Na plac budowy dostarczane są one w formie złożonej, by potem wypełnić je kamieniami oraz połączyć przy pomocy zszywek albo stalowego drutu. Warto wspomnieć, że tego typu mury nie potrzebują fundamentu oraz są niezwykle stabilne. Sprawia to, że tego typu gabionowe ogrodzenie z kamienia jest w naszym kraju coraz bardziej popularne.
obiekty

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chciałbyś wykorzystać takie rozwiązanie również na swojej posesji wystarczyłoby, że skontaktujesz się z dobrą firmą budowlaną oraz przedstawisz jej robotnikom swój pomysł. Jej robotnicy z pewnością już się z nim spotkali i będą wiedzieli, w jaki sposób należy podejść do takiego projektu. Kosz gabionowy o długości 2m może kosztować ok. stu PLN, więc nie jest to szczególnie drogie wyjście. Jego inną zaletą jest duża szybkość wznoszenia. Istnieją rozwiązania ze szklanymi kamieniami oraz oświetleniem LED.

Tego typu płoty są niezwykle ekskluzywne i głównie przeznaczone dla osób, które pragną swoje otoczenie uczynić nietypowym.

Potrzebujesz kluczowe informacje na opracowany tutaj temat? Nie ma problemu – musisz kliknąć w ten link i pod nim znajdziesz ogrom różnych szczegółów.

Co istotne są solidne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Komentarze są wyłączone.