Jakie możemy wyróżnić rodzaje regałów?

Z rozmaitymi regałami można się spotkać w życiu codziennym. Występują w takich miejscach jak między innymi sklepy czy biblioteki. Zależnie od zapotrzebowania, a co najważniejsze od charakteru przechowywanych materiałów, regały przybierają zróżnicowane formy. Wytwarzane są również z rozmaitych materiałów. Jednym z miejsc, w którym regały są niezbędnym elementem wyposażenia, są magazyny.

Są to pomieszczenia, których funkcją jest przechowywanie rozmaitych materiałów. W pomieszczeniach magazynowych używa się regałów w taki sposób, by jak najkorzystniej rozplanować powierzchnię (zobacz więcej.

Nie ociągaj się oraz sprawdź w najnowszym linku (https://www.polnet.pl/pl/drob/systemy_zywienia/film), jak podchodzi do omawianego zagadnienia inny autor – jego post także jest bardzo ciekawy.

Czasami również trzeba pozostawić szersze odstępy pomiędzy poszczególnymi rzędami regałów, tak żeby mógł przejechać tamtędy wózek, używany do przenoszenia materiałów. Poza magazynami regały występują w różnego rodzaju archiwach.

paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe to jedne z najczęściej używanych rodzajów regałów. Zrobione są w większości przypadków ze stali lub z innych stopów metali. Ich wygląd i wykonanie zależą od rodzaju przechowywanych towarów, a więc na pewno od ciężaru ładunku. Na przykład w niewielkim archiwum, warsztacie czy garażu wystarczające będą regały (automatyczne regały magazynowe) o minimalnym dopuszczalnym obciążeniu, czyli mniej więcej 100 kilogramów na półkę. Pozostałe rodzaje przeznaczone będą do dużych pomieszczeń magazynowych, zwłaszcza do tych składujących wielkie i masywne przedmioty. Ładunki przechowywane za pomocą regałów półkowych mogą być pogrupowane w kartony czy inne pudełka lub występować luzem.

Inną dziedzinę stanowią regały metalowe. Przeznaczone są zwykle do wykorzystania domowego lub do archiwizowania dokumenty. Przez wzgląd na niewielkie wymiary nadają się do każdego pokoju oraz szeregu zastosowań.

Najczęściej są wykorzystywane w domowych komórkach lub pracowniach. Duże systemy takich półek używane są do urządzenia supermarketów lub wystaw, zarazem do przechowywania dokumentów jak i do wystawiania produktów sprzedażowych.

Komentarze są wyłączone.