Z jakiego powodu w każdym wypadku trzeba czytać informacje umieszczone na pojemnikach plastikowych?

Każda osoba posiada zapewne bardzo dużo przedmiotów w domu z tego tworzywa sztucznego. Zarówno w kuchni jak i w dowolnym pokoju. Mogą to być np. jakiekolwiek kubki, uchwyty na pokrywki czy ociekacze do naczyń.
To tworzywo to plastik.

Na co dzień jesteśmy otaczani produktami z takiego tworzywa. Warto jednak wiedzieć, że istnieją plastiki niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz nie mogą one mieć kontaktu z produktami żywnościowymi.

Odczuwasz ochotę na następne interesujące posty? Nie czekaj! Stworzyliśmy ich przecież dużo. Zatem naciśnij i ciesz się nowymi treściami.

Jest to niezwykle wytrzymały produkt i niezwykle użyteczny. Na opakowaniach wykonanych z plastiku znajdują się informacje z jakiego materiału dokładnie były wyprodukowane. Taka informacja ma formę znaku graficznego, jaka przedstawia trzy strzałki, które ułożone są niby w trójkąt. W środku umieszczona jest cyfra od jednego do siedmiu. Dowolnej z tych cyfr jest przyporządkowany jeden rodzaj plastiku.

chłodnictwo

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
naprawa auta

Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z typów jest politereftalan etylenu, który wykorzystuje się do produkcji różnorodnych opakowań czy też jednorazowych talerzy. Wytwarza się z niego także butelki na wodę mineralną. Należałoby powiedzieć, że tego typu opakowania nie powinny być ponownie użyte nawet po dokładnym umyciu. Takie opakowania nie mogą być także wystawiane na kontakt z promieniami UV. Butelki na wodę powinny być przechowywane w temperaturze do 15 st. C. Polichlorek winylu z kolei używany jest do produkowania m.in. folii. Podczas spalania emituje on jednak szkodliwe substancje niebezpieczne dla człowieka.

Do powtórnego wykorzystania mogłyby posłużyć jedynie opakowania wyprodukowane z materiałów, które oznaczone są cyframi 2 i 5.

Kiedy czytasz o publikującej interesującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (http://arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-armatury-przemyslowej) w kontekście źródeł, z których pobiera ona dane.

Plastik doskonale nadaje się do recyklingu. Dla przykładu coś, co w przeszłości było plastikowym talerzem, dzisiaj mogłoby zostać podstawką pod suszarkę.

Komentarze są wyłączone.