W jakiej sytuacji stosować regały ruchome i regały na palety?

W dzisiejszych czasach oszczędność powierzchni staje się niezwykle istotna podczas składowania większych towarów. Duża ilość hal składowych ma niewiele wolnej powierzchni, przestrzeń zajęta jest przechowywanymi tam przedmiotami. Co warto zrobić, żeby zwiększyć możliwości składowania towarów, nie przebudowując istniejącego już magazynu?

magazyn

Źródło: http://www.sxc.hu/

Warto poszukać rozwiązania, które umożliwi nam składować przedmioty wykorzystując powierzchnię również na wysokość. Do tego właśnie potrzebne są regały jezdne. Ich specjalna budowa daje możliwość łączenia ze sobą większych części konstrukcji w taki sposób, aby zaoszczędzić bardzo dużo potrzebnego na składowanie miejsca (specyfikacja regałów jezdnych).

Jeżeli chcesz pogłębić swą wiedzę, to przejrzyj interesujący fakt . W tekście wyłożyliśmy ekstra i interesujące wiadomości.

Wózek widłowy może budować specjalne ścieżki pomiędzy takimi regałami.

Korytarze tego typu mają szerokość wózka, dzięki czemu nie trzeba się martwić o bezproblemowy dostęp do wszelkich produktów tam składowanych. Istnieje także możliwość zabudowania tych korytarzy następnymi regałami. Są to konstrukcje mobilne, da się je dowolnie przestawiać, przez co mamy możliwość zapełnić praktycznie całkowitą powierzchnię hali. Istotne jest, że stosowanie tego typu rozwiązań nie tylko daje możliwość na przechowywanie sporej ilości produktów w poziomie, ale także umożliwia układania pionowych wieżyc, do których operator wózka widłowego będzie jednak miał bezproblemowy dostęp.

Wózek widłowy w hali magazynowej

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem tego typu regałów magazynowych mogą być regały paletowe (o regałach paletowych). Dzięki określonym łączeniom elementów konstrukcji umożliwiają one przechowywanie na regalach większych przedmiotów ułożonych na paletach. Dodatkową cechą, która przyczynia się do tego, że technika układania w ten sposób produktów jest wyjątkowo opłacalna, jest fakt, że regały tego rodzaju służą również do przetrzymywania różnych produktów w pomieszczeniach chłodzących.

Ciekawych informacji zasięgniesz po przejściu na witrynę (https://www.hmlnosewicz.pl/przemysl/przemysl-chemiczny/), która zawiera fascynujące informacje na opisywany wątek – będą one z pewnością godne zainteresowania.

Materiał, z jakiego zbudowana jest konstrukcja jest bowiem odporny na zmiany temperatur.

Korzystanie z regałów jezdnych umożliwia zaoszczędzenie nawet dziewięćdziesięciu procent przestrzeni magazynu, przy czym należy pamiętać, że rozmawiamy tutaj również o wykorzystaniu przestrzeni na wysokość.

Komentarze są wyłączone.