Zainwestuj mądrze

O ile zebrałeś jakąś sumę, nie powinieneś przechowywać tych środków w domu. Jest sporo efektywnych metod na inwestowanie pieniędzy – zapraszamy do przejrzenia tego treściwego przewodnika, w którym zawarliśmy parę ważnych danych na ich temat.

animowany obrazek przedstawiakący skarbonkę i walczącego o pieniądze pana

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej bezpieczną ścieżką jest rzecz jasna wsadzenie tych złotówek na lokatę. Zwykle banki proponują mały procent, odrobinę większy od stopy inflacji. Oprócz tego w tego gatunku inwestycjach pieniędzy nie można wyciągać w jakiejkolwiek chwili, nie wystawiając się na stratę odsetek. Naczelną zaletą takiego inwestowania jest spokój ducha.

Identycznie bezpiecznym sposobem na inwestycję jest zakupienie krajowych papierów wartościowych. Emisja obligacji (większa ilość informacji ) jest przeprowadzana, gdy państwo chce wyciągnąć środki na zapełnienie dziury w budżecie. Właściwie każdy kraj na świecie realizuje takie rzeczy. Oprocentowanie papierów państwowych zwykle jest całkiem dobre. Dużym minusem jest czas inwestycji – najczęściej więcej niż 5 lat.

Mniej bezpieczną metodą jest inwestowanie na giełdzie, zwłaszcza w tak złym dla ekonomii okresie. Przelewanie środków w akcje przedsiębiorstw proponujemy jedynie tym osobom, które posiadają pogłębioną wiedzę na tematy gospodarcze i nie boją się ryzyka. Fani ryzyka i wysokich zysków mogą również kupić udziały w funduszach inwestycyjnych. Wartą uwagi szansą na inwestycję mogą okazać się również listy zastawne (tu dowiesz się więcej: atrakcyjna strona ), emitowane przez instytucje bankowe

Dobrą możliwością dla osoby z gotówką jest założenie przedsiębiorstwa. Fundamentalny naturalnie jest pomysł – bez niego nikt nie przetrwa na rynku. Założenie działalności jest krokiem odważnym, ale może w przyszłości dać duże zyski. Nie zapominaj, że przed lokowaniem środków we własne przedsiębiorstwo należy koniecznie zrobić pogłębione badania marketingowe. Fundamentalna jest analiza słabych i silnych stron, ocenienie popytu na usługi oraz dokładne sprawdzenie konkurencji. Tego sortu zadania rozsądnie jest zlecić firmie reklamowej.

Komentarze są wyłączone.