Nie zwlekaj – jeśli pragniesz przeczytać dalsze szczegóły na ten niezwykle ciekawy temat, to kliknij w link pod spodem i przejdź do nowego wpisu.
Czasami wymagane jest otrzymanie pozwolenia komendy policji. Ma to miejsce w przypadku zmiany organizacji ruchu na drogach powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych.

We wszystkich sytuacjach wymagana jest zgoda władz określonego terenu oraz zatwierdzenie przez właściwy organ. Przykładowo projektowanie organizacji ruchu na drodze powiatowej zatwierdzany jest przez starostę lub prezydenta miasta, a w przypadku drogi wojewódzkiej – zatwierdza go marszałek tego województwa.
Wymagania dotyczące projektu
projekt może zostać stworzony ręcznie lub z użyciem odpowiedniej aplikacji. Powinien być stworzony zgodnie z rozporządzeniami Ministra Infrastruktury i zawierać mapy w odpowiednich skalach, na których zaznaczona jest dana lokalizacja. Odpowiednio sporządzony projekt stałej organizacji ruchu zawierać musi skrupulatny opis techniczny, razem z opisem danej lokalizacji, właściwościami danej ulicy, a także z podaniem usuwanych lub tworzonych znaków drogowych. Trzeba pamiętać o określeniu pożądanej daty początku trwania zmian, ewentualnie również daty końcowej.
Powody zmian w organizacji ruchu

Projekt zmiany organizacji ruchu może zostać stworzony z różnych przyczyn. Często przyczyną jest przebudowa wcześniejszej drogi, objazd z powodu remontu, wybudowanie nowego budynku czy wyznaczanie miejsc parkingowych. Charakterystycznym przykładem może być sytuacja, w której dokonuje się zmian w sygnalizacji czy oznakowaniu z powodu sporej częstotliwości występowania wypadków drogowych w określonym punkcie. Może to wynikać ze złego ustawienia lub zbyt nikłej ilości oznakowania, zwłaszcza przejść dla pieszych. W punkcie, w którym kierowcy szczególnie często przekraczają dozwoloną prędkość, może zostać wprowadzony środek w charakterze fotoradarów.