Waga chłodni w branży FMCG

Na początek trzeba rozwinąć skrót, który znajduje się w tytule wpisu. Towary FMCG to po angielsku fast-moving consumer goods. Odznaczają się tym, że są w ciągłym handlu ze względu na ich użyteczność. Do takich produktów zalicza się jedzenie, papierosy i alkohol oraz środki czystości. Popyt na te dobra jest stały, więc duża liczba kanałów dystrybucji oraz wymiar sprzedaży jest spory. Jak już zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest dziedzina szybko rotujących produktów, pomyślmy, czemu chłodnictwo jest dla niej ważne.

Budynki chłodni to kluczowy element podczas dystrybucji FMCG. Oczywiście alkohole oraz papierosy nie wymagają przechowywania w konkretnej temperaturze, jednakże w przypadku towarów żywnościowych jest to nieodzowne. Instalacje chłodnicze to najważniejszy komponent każdego magazynu jedzenia, jak i też większych sklepów oraz restauracji. Ale nie jedynie przechowywanie potrzebuje niskiej temperatury, istotna staje się ona również w trakcie spedycji. Niektóre towary gniją tak szybko, że w zasadzie nieustannie muszą być trzymane w dobrej atmosferze. Wtedy konieczny jest zakup chłodni samochodowych.

Współczesne instalacje chłodnicze muszą wypełniać mnóstwo norm polskich i unijnych. Przepisy chronią klienta przed nabyciem zepsutej żywności, zatem normy są całkiem wymagające.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie ciekawy, sprawdź źródło (http://lpsp.pl/kontakt/) a znajdziesz w tamtym miejscu podobne informacje. One także na pewno okażą się dla Ciebie wartościowe.

Przepisy narzucają warunki, w których można przechowywać konkretne typy produktów. Określają ciepłotę, skład powietrza oraz natężenie dopływu powietrza w chłodni. Ujmując sprawę zwięźle: indyki potrzebują innych warunków, niż na przykład warzywa. Zatem budując chłodnię dla swojej firmy bądź hurtowni szybko należy sprawdzić aktualne wytyczne.

Budowa chłodni samodzielnie to wielkie wyzwanie, dlatego zdecydowanie warto użyć usług dobrych zespołów konstrukcyjnych. Namierzyć takie przedsiębiorstwo w dobie nowoczesnych technologii jest niezwykle łatwo – należy użyć wyszukiwarki internetowej, by dostać mnóstwo wartych uwagi ofert.

Komentarze są wyłączone.