Lampy do pomieszczeń – może w technologii LED?

Dobierając ważny element w mieszkaniu i ogródku, jakim jest oświetlenie, trzeba zastanowić się nad zakupem lamp pracujących na diodach led. To technologia z lat sześćdziesiątych, lecz do ogólnego obiegu weszła pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W tym przyjemnym tekście przekonam was, iż ta naprawdę praktyczna technologia powinna na co dzień zagościć w waszym domu.

Lampa

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, czy interesują nas
lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy ogrodowe i łazienkowe, diody led posiadają wiele mocnych stron. Przede wszystkim, charakteryzuje je mały pobór prądu, który rekompensuje większy ich koszt od standardowych żarówek – sprawdź ofertę na LEDextra. Jest tak, bo odznaczają się niskim napięciem koniecznym do ich działania, dobrym współczynnikiem sprawności i małymi stratami prądu . Secundo, skłonić do wyboru diod mogą poręczne wymiary. No i po trzecie, lampy LED dają wyjątkowo dużo jasności. Nie należy zniechęcać się wysoką ceną, gdyż przyszłościowa technologia okazuje się z pewnością warta każdych pieniędzy, a dodatkowo cena zrekompensuje się całkiem szybko. Zobaczymy to na własne oczy dostając kolejne rachunki za prąd.

Co ciekawe, diody led to nie tylko lampy (). Kilka lat wstecz na wystawach w sklepach ze sprzętem komputerowym zadebiutowały monitory wykorzystujące tę technologię.

W sytuacji, kiedy będziesz poszukiwać innych tego rodzaju porad, to takie wskazówki z serwisu (http://www.konstrukcje-reklamowe.pl/) na pewno wydadzą się Tobie niesamowicie użyteczne.

Identycznie jak w wypadku oświetlenia w domu, tu także diody oferują znaczące oszczędności w poborze energii. Dodatkowo jakość ekranów LED okazuje się większa niż zwykłych LCD. Oferują one często wyższą jasność i szersze spektrum barw. Jeszcze rok temu tego typu ekrany kosztowały sporo więcej od swych ciekłokrystalicznych odpowiedników, teraz ta sytuacja się odwraca.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej inteligentny dom warszawa tutaj, znajdziesz tam tego typu informacje.

Niezły sprzęt da się kupić już od pięciuset złotych, w zasadzie w dowolnym sklepie komputerowym.

Komentarze są wyłączone.