Każdy może przerobić swoją ulubioną maszynę i zwiększyć jej atrakcyjność i unikatowość.

Rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, wymuszają na wytwórcach pojazdów stosowanie w swoich towarach, specjalnych rozwiązań do pojedynku ze zbytnim zanieczyszczeniem środowiska. Jednym z takich instrumentów jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący seryjnym akcesorium każdego nowoczesnego pojazdu z napędem diesla.

tuning

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Służy on do odpowiedniego dopalania spalin w nowoczesnych motorach diesla i według zapewnień producentów samochodów jest to urządzenie bezusterkowe i samoobsługowe. O jego istnieniu prowadzący samochód zostaje poinformowany zwykle w chwili, pojawienia się na desce rozdzielczej samochodu kontrolki filtra cząstek stałych. Równocześnie obniża się siła silnika i zwiększa się zużycie oleju napędowego o 2-3 litry na 100 kilometrów.

Ponadto można zauważyć podwyższony poziom oleju w silniku, dlatego, że przybywa w nim paliwa. Filtr (www.arapneumatik.pl/k-336-filtry-prozniowe) cząsteczek stałych, montowany w przewodach wydechowych napędów wysokoprężnych, ma za zadanie wyeliminowanie wydzielania czarnego dymu, charakterystycznego dla starszych typów z napędem diesla. Właściwym skutecznym sposobem jest usunięcie filtra na zawsze czyli trzeba zrobić usuwanie filtrów DPF/FAP w S-Perpormance. Ulice pełne są podobnych do siebie samochodów, które nie zwracają na siebie niczyjej uwagi. Nikogo nie dziwi więc, że nie brakuje takich amatorów motoryzacji, którzy chcieliby wyróżnić się w ulicznym potoku szarości. Jednym ze pomysłów na taki efekt jest tuning, czyli doposażenie samochodu w nieprzewidziane przez producenta elementy. Tuning może dotyczyć właściwości i własności jezdnych samochodu lub jego powierzchowności.

Niektórzy właściciele samochodów, tuningowanie aut odbierają jako przejaw swoistego krzyku mody oraz odbierają jako okazanie swojej indywidualności i niezależności. Dla nich taka zabawa ma przede wszystkim wymiar estetyczny.Tuning samochodowy (wizytówka internetowa S-Performance) we Wrocławiu ma za zadanie zmianę wyglądu samochodu (zobacz proponowane zabudowa warsztatowa busa) z zewnątrz ale również w środku. W środku samochodów możemy zmienić praktycznie wszystko. Przy przeobrażeniu zewnętrznych części auta, najczęściej stykamy się z zastosowaniem efektownych aluminiowych obręczy, montażem sportowych moderatorów, używaniem przeróżnych gadżetów, progów, spojlerów, zderzaków. Możliwości wprowadzenia przeróbek jest naprawdę mnóstwo, a wszystko zależy od zasobów finansowych i fantazji konsumenta.

Komentarze są wyłączone.