Fajne pomysły na zaplanowanie sypialni

Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie ma się sytuacja ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy cały dzień.

Sypialnia to przestrzeń specyficzna nie tylko dlatego , że spędzamy w niej jedną trzecią życia. Znaczenie ma nawet strona świata na którą wychodzą okna. Musimy pamiętać więc by do spania w domu decydować się na miejsce zaciszne, mało nasłonecznione i znajdujące się z dala od drzwi wejściowych.

w sypialni

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze strony to północna i zachodnia, o ile oczywiście nie +przebiega tuż obok ruchliwa ulica. Okna od wschodu to przymus wczesnej pobudki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza dla domowników energicznych i żyjących w wiecznym pośpiechu.Polecamy zestaw mebli dziecięcych.Z kolei od południa – sypialnia nagrzewa się cały dzień, dlatego wieczorem jest w niej duszno. Trudno więc zapaść nam w sen i nabrać sił na kolejny dzień.

Łóżka nie stawiamy obojętnie w jakim miejscu. Śpiąc, musimy czuć się bezpiecznie, dlatego też montowanie półek nad naszymi głowami nie jest wskazane. Postawmy w zamian szafki tzw. nocne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka będzie o wiele bardziej kameralna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Który model łóżka powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie współgrał z resztą pomieszczenia np łóżko piętrowe z biurkiem. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeżeli lubimy sielskie klimaty możemy pokusić się o łóżka drewniane lub metalowe. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało doskonale.

Wyjątkowy nastrój w sypialni uzyskamy przy pomocy kilku małych lampek stojących lub kinkietów.

Zgodzisz się raczej, że analizowany artykuł jest niebanalny. Jeżeli więc masz ochotę poznać go lepiej, zobacz informacje znajdujące się w tym serwisie.

Otoczmy się ważnymi dla nas przedmiotami, np. rodzinnymi fotografiami, a sypialnia będzie przyjemna i intymna.

Jeżeli źle czujemy się w towarzystwie koronkowych firan i wyszywanych poszewek spodoba nam się minimalizm. Przejawia się on subtelnymi barwami, oszczędnymi w formie meblami i niewielką ilością dodatków. Projektując pokój, najlepiej zmniejszyć wyposażenie do minimum np szafki nocne. Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu.

Musimy również postarać się w pokoju sypialnianym o delikatne światło. Pomieszczenie nabierze większego uroku, a w takim zakątku dużo łatwiej uda nam się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia codziennego.

Komentarze są wyłączone.