Z jakiego powodu nowoczesne pampersy są o wiele częściej eksploatowane niż pieluszki tetrowe

Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej zaaplikować na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Samo czyszczenie skrzynka gazowa wolnostojąca wymagało kupna specjalnych detergentów i użycia gorącej wody – czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w pokaźnym garze na piecu. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali piekło, kiedy w pociągu berbecia trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być lepsze: bywają jednokrotnego użytku, higieniczne, można je z łatwością założyć maluchowi nawet w trakcie zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają nieprzypadkowo przeznaczone do tych celów miejsca.

WielorazowePieluszki.pl

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania.zweryfikuj info sucha karma dla psaPieluszek nie należy moczyć gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zanieczyszczone trzeba zastosować pranie podstawowe z dodatkiem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Wytwórcy akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze trochę dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wykonane są tak, aby z jednej strony od razu nie przesiąkały, a drugiej, by dziecko zauważało niedogodność, kiedy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluchę tetrową – za bardzo krępuje ruchy dziecka, które jednak ciągle ma świadomość, że… raczkuje w pieluszce.

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane koniecznie suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, ponieważ powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno też prasować. Przeciwnie prasowanie negatywnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo oszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy dziecku wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej mam wraca do używania pieluch, ponieważ dziecko ma styczność z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.

Komentarze są wyłączone.