Karnisze w nowoczesnym domu

Pokaż mi własne lokum, a powiem ci, kim jesteś. Miejsce, w którym na co dzień spędzasz czas odzwierciedla coś więcej niż tylko twój styl bycia, może powiedzieć o tobie sporo więcej, niźli to, ile godzin spędzasz codziennie w domu. Oczywiście ciężko pracujący, niezamężni ludzie w wynajmowanych kawalerkach najczęściej nie zajmują się wystrojem, niekiedy trochę sprzątną, ale to wszystko.

pokój

Autor: Lotari
Źródło: e-lotari.pl
Ale gdy uspokajasz się w lokalu, w którym mieszkasz, jeśli masz wystarczająco dużo oszczędności na to, aby być w stanie wybrać najlepszy, najładniejszy twoim zdaniem wystrój i odpowiednio do swoich upodobań udekorować tę przestrzeń, może to wyrazić niemało o tobie i twoim życiu.

Ludzie ruchliwi zazwyczaj nie czują się najlepiej w mieszkaniu, w którym kolor ścian jest stonowany, światła przytłumione, a okna zasłonięte. Z tego powodu stosują żywe kolory i intrygujące, niekonwencjonalne wystroje, w których otoczeniu czują się najlepiej. Odwrotnie ci, którzy najczęściej wracają do mieszkania wyczerpani po ośmiu bądź dziesięciu godzinach pracy, żeby nareszcie zaznać nieco odpoczynku, a w spokojnej sypialni jak najwcześniej zapaść w sen i nie mieć problemu z pobudką następnego ranka. Ci wybierają stonowane, ciepłe kolory na ściany, czasem także głęboki brąz, umeblowanie w barwach ciemnego drewna i przydymione oświetlenie.

Jak uszykować sobie swój pokój tak, by stanowił możliwie neutralny świat, a razie potrzeby dałoby się go przemienić z mrocznej groty w jaskrawe, oświetlone miejsce? Niedocenianym elementem wystroju wnętrz jest okno. Dość wykorzystać inną zasłonę, materiałowe żaluzje, doprowadzić do spokojnego pokoju możliwie dużo słońca i już osiągamy ogromną metamorfozę. Nie potrzeba do tego remontu, a jedynie odrobiny wysiłku przy przewieszeniu zasłon lub firma sprzątająca łódź materiałowych żaluzji.

Zadanie ułatwiają nowoczesne szyny sufitowe, odpowiednik starych karniszy rolkowych. Te są znacznie żywotniejsze, a szereg żabek jeździ w nich dużo, dużo łatwiej. Interesującym pomysłem do udekorowania okna są odrobinę nowoczesne karnisze kwadratowe, które dopasować można do dowolnego wystroju. Zależnie od wymagań są osiągalne w różnych kolorach, ale najlepiej wybrać ten, który będzie pasował i do słonecznego, jasnego pomieszczenia, i do mroczniejszego, spokojnego, relaksującego pokoju.

Źródło:

Komentarze są wyłączone.