Wypoczynek w kąpieli

Hydromasaż to technologia która zdobywa w naszych łazienkach coraz większą popularność. Dzięki takiemu rozwiązaniu komfort kąpieli staje się jeszcze większy a zapewniany nam masaż gwarantuje odpoczynek dla naszego ciała. Nim jednakże będziemy się cieszyć z tych wszystkich zalet należy się zastanowić jaką wannę z hydromasażem nabyć.

link

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zazwyczaj na początek winniśmy oszacować nasze możliwości ekonomiczne. Powinniśmy się liczyć z tym, że czeka nas o wiele większy wydatek aniżeli normalnie. Związane to jest ze skomplikowaniem całego mechanizmu takiej wanny. Jak łatwo się domyślić im wanna tańsza tym system w mniejszym stopniu rozbudowany i czasami bardziej awaryjny. Z kolei wanny z wyższej półki posiadają dodatkowe funkcje i przeróżnego typu dodatki, które za zadanie mają umilić nam kąpiel. Musimy przemyśleć na ile są nam konieczne różnorodnego typu dodatki. Pomyślmy czy na pewno są nam konieczne dziesiątki trybów masażów i dalszych parametrów. Za wszystkie takie udogodnienia dopłacamy, a może się okazać, iż w ogóle nie będziemy z nich korzystać.

W następnej kolejności należy wybrać kształt wanny. Częstokroć wybierane są wanny narożne, jakie umożliwiają rozsądne zagospodarowanie powierzchni w łazience. Naturalnie nikt nie powiada, że nie można wybrać wanny prostokątnej. Wybór jest uzależniony od naszych osobistych upodobań jak też koncepcji samej łazienki. Żeby w pełni móc korzystać z rozluźniających własności hydromasażu, lepiej wybrać wannę dużą i głęboką. Nie najlepszym wyjściem jest montowanie wanny z hydromasażem w malutkiej łazience, jeszcze gorszym – we wnętrzu z niewydajną wentylacją. Również istotne jest idealnie wypoziomowane podłoże.

Wybierając miejsce instalowania trzeba pamiętać, że aparaty jakie wchodzą w skład hydromasażu, montowane pod wanną, powinny mieć właściwą wentylację (fabrykanci nie zalecają obudowywania wanien tego rodzaju płytkami ). Wanna z hydromasażem (interesująca strona www) powinna być montowana ściśle według zaleceń producenta, przez zawodowców z właściwymi uprawnieniami. Dotyczy to zwłaszcza elektryka, bo wymagania bezpieczeństwa są duże (spód wanny, a co za tym idzie także przewód z puszką montażową, są narażone na działanie wilgoci).

Komentarze są wyłączone.