Wyjątkowe, czy innowacyjnie, czyli o kryształach w łazienkach kilka informacji

Eleganckie oświetlenie łazienki to nie tylko zwiększenie atrakcyjności i wizualności tego pomieszczenia. Dla szukających ideału własnej łazienki wedle własnego gustu przygotowano setki poradników, które w znaczącym stopniu ubogacą naszą wiedzę i doprowadzą nas do wybrania najlepszej lampy łazienkowej. Eksperci od wykończeń domów doradzą nam, jakie typy oświetleń wybrać do wspomnianego pomieszczenia.

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Można powiedzieć, że ile wizji łazienek i sposobów na jej wykończenie tyle odniesień do oświetlenia. Zwłaszcza w kwestii rodzaju i miejsca montażu. W większości łazienek dominują lampy sufitowe, swoiste wypukłe „talerze” z osłoną plastikową lub ze szkła, świecące słabiej niż lampy (zobacz oświetlenie korytarza) w salonach czy kuchniach, ewentualnie lampy boczne.

Słabsza moc światła charakteryzuje łazienki z kilku względów: nie pobudza oczu przed nocną kąpielą, również przy wchodzeniu do pomieszczenia po wybudzeniu się albo też w samym środku nocy. Żyrandole łazienkowe, chociaż jako klasa i gabaryt oświetlenia przeznaczane są na reprezentacyjne miejsca z samej nazwy wskazują, iż nie ograniczają się do łazienek. Kuszące stylizacje znajdują chętnych klientów, którzy lubią cieszyć zmysły patrząc na sprzęt w w wysokim standardzie, także gdy chodzi o łazienkowe oświetlenie

Nie mniejszą klasę mają także lampy kryształowe nowoczesne. W łazienkach stosuje się dla wyglądu i praktyki czasem także dodatkowe oświetlenia. Kolejne strumienie światła, także w różnych kolorach sprawiają, że czas spędzany przy kąpieli mija ciekawiej, a wzrok może odpocząć od mocnej lampy (zobacz lampy do pokoju dziecięcego) salonu i przygotować oczy na sen.Za duże i konstrukcyjnie proste lampy sufitowe zapłacimy już od dwustu do trzystu złotych. To typowe ceny wyszukane z ofert rynkowych. Za lampy LED lub oszczędzające energię będziemy musieli dopłacić, przynajmniej sto złotych. Dla szczególnie preferujących innowacyjne rozwiązania producenci wykonują lampy świecące w kilka punktów, niczym ciąg reflektorów. Za podobne oświetlenie nowoczesne chętni będą musieli wydać od sześciuset do ośmiuset złotych. Jeśli pieniądze nie stoją akurat na przeszkodzie, a chcemy cieszyć oczy i karmić pozostałe zmysły podczas czynności wykonywanych w łazience korzystnie jest zainwestować w niecodzienne rodzaje oświetlenia.

Komentarze są wyłączone.